Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Radny Malec wzywa starostę do wyjaśnień


Radny miejski Paweł Malec chce wyjaśnień od... starosty szczycieńskiego na temat medialnych doniesieniem dotyczących zastępcy dyrektora szpitala powiatowego w Szczytnie doktora Dominika Górskiego, który w niewybrednych słowach wypowiedział się na temat osób, które nie szczepią się przeciwko covid 19. Mimo że była to prywatna korespondencja, została upubliczniona, a jej treść krąży po internecie.- Mieszkańcy są oburzeni słowami, które tam padły – mówi radny Malec. - Domagają się informacji, czy organ nadzorujący szpital zbadał tę sprawę. To, co napisał pan doktor, jest oburzające. Osobiście bałbym się trafić teraz w jego ręce. Mieszkańcy mówią to samo. Osobie na tym stanowisku nie przystoi ten poziom dyskusji. I naprawdę nie ma to większego znaczenia, że była to prywatna rozmowa. Złożyłem interpelację, bo chcę wiedzieć, tak jak i mieszkańcy, którzy mnie do tego zobligowali, czy pan starosta, który jest organem założycielskim dla tego szpitala, pochylił się nad tą skandaliczną sprawą. Uważam, że to trzeba wyjaśnić.


Reklama

 

Reklama

- Przyjdzie zapytanie na piśmie, to na nie odpowiemy – usłyszeliśmy od starosty szczycieńskiego Jarosława Matłacha. - Pan radny Malec mógł spokojnie wystąpić z takim zapytaniem osobiście do mnie, nie musiał tego robić przez pośrednika burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego.Komentarze do artykułu

Anna

Radny Malec niech lepiej zajmie się wysokimi cenami śmieci w mieście i kredytami, na które się zgodził. Wezwać to może Burmistrza do załatwienia sprawy z wierza ciśnień co obiecał

Bywająca w Szczytnie

1.Mam propozycję dla Pana Radnego, żeby się zajął rozwiązaniem ważnego problemu jakim jest brak dostępu do basenu dla dzieci i młodzieży. Funkcjonuje fajny klub \"Płetwal\", ale pęta się wraz z zawodnikami po okolicznych miasteczkach. 2.Doktor Dominik Górski jest bardzo dobrym chirurgiem (autopsja) i należy zrobić wszystko, żeby Go zatrzymać w Szczycienskim Szpitalu. Mózg mają wszczyscy, ale tylko niektórzy nie wahają się go używać... Nie jestem ze Szczytna, a na ten wątek trafiłam zupełnie przypadkowo

Taki sobie czytelnik

Ci wszyscy ciężko obrażeni stylem prywatnej wypowiedzi dr. Górskiego - pytam was, co wam się ciśnie na usta, gdy walniecie się młotkiem w palec? A co wam się ciśnie na usta, kiedy urzędnik - może i powiatowy - rozpatrzy wasze podanie za miesiąc, a nie w ciągu tygodnia, chociaż sprawa, której pismo dotyczy nie jest skomplikowana. Moim zdaniem niech sobie każdy z nas używa języka polskiego ze wszystkimi jego \'smaczkami\", byleby tylko zgodnie z jego regułami i prawidłową artykulacją. A co do tych uczonych inaczej - szkoda gadać. Zakuty łeb - to zakuty łeb, niczego tam nie wtłoczysz.

Mol

Może piszący na tym forum medycy napiszą jak w swoim slangu nazywają oddział kowidowy? Śmiało państwo napiszcie nam, żebyśmy wszyscy wiedzieli. Wiem jak nazywacie ale nie napiszę bo daje wam szansę, zobaczymy czy macie cojones żeby innym powiedzieć jak to nazywacie.

W Polsce lekarze już od dawna składają Przyrzeczenie Lekarskie a nie Przysięgę Hipokratesa - dwunogi, bezmózgi baranie.

Podróżnik

Panie Mol powiem po czesku\" To se newrati\" zmiany ruszyły po reorganizacji zatrudnienia z etatowej na zlecenia teraz jest tam wyścig ...,. . Cierpi na tym pacjent już skończyły się podziękowania od pacjentów już pacjęci nie pchają się drzwiami i oknami jak było w ubiegłym roku.

Joanna

Antyszczepom mówię nie Nie jest rolą starosty zakładanie kagancja na twarz lekarzowi Oglaszanie prywatnej korespondencji w internecie to bezczelność Pan Malec niech pilnuje swojej pracy a nie plecie bzdury pod publiczkę Jak bieda zajrzy w tylek przyleci na cztetech lapach do doktora

mieszkaniec

Panie Malec, nie wycieraj sobie człowieku pewnej części ciała mieszkańcami tylko pisz Pan za siebie. Jako mieszkaniec tego grodu nie życzę sobie żeby ktoś taki jak Pan, wypowiadał się w moim imieniu. Pochwal się Pan lepiej (jako radny zasiadający w radzie tyle lat) swoimi osiągnięciami na rzecz miasta. Patrząc na te osiągnięcia, oprócz pobierani diety za nic nierobienie, żadnych innych nie znalazłem.

Krajan

Niech się radni sami pilnują rozmawiając przez swoje telefony służbowo i prywatnie. Bo jakiś zrażony \"elektor\" też się może konwersacją podzielić ze światem. Jak to zwykle u nadgorliwców - w końcu zapał może się obrócić przeciwko nim. Choć nie pochwalam stylu p. dr. Górskiego, to jednak była to jego rozmowa prywatna i nic mi do niej. W każdym razie znajomi tej osoby, która puściła sprawę w obieg powinni się z nią jak najszybciej rozstać. W razie czego może wywlec na forum znane jej sprawy stołu i alkowy. A doktorowi też życzę weryfikacji otoczenia

Janek

Pan Malec niech się weźmie za robotę, a nie zajmuje się duperałamia. Jest tyle do zrobienia w Szczytnie.

Marian S.

Wiele lat temu trafiłem do tut. szpitala z potwornym bólem brzucha. Do Izby Przyjęć przyszedł młodziutki dr Górski i po krótkiej rozmowie oraz badaniu tylko rękami stwierdził ,że to wyrostek robaczkowy i czy zgadzam się na operację. Nie miałem wyjścia i podpisałem stosowny dokument lecz po kilkunastu minutach zostałem dowieziony na badanie USG i po badaniu przez innego lekarza dowiedziałem się że leci po mnie helikopter. Zostałem dowieziony do Szpitala Wojewódzkiego i po tomografii komputerowej poinformowano mnie, że \"To nie pęknięcie tętniaka lecz zapalenie wyrostka robaczkowego\". Po kilku godzinach byłem już po operacji. Nie mogę milczeć przy tej nagonce na dr Górskiego i czuję się zobowiązany poinformować o tym jednostkowym zdarzeniu dotyczącym tylko mojej osoby ale to dr Górski tylko ze swoją wiedzą i swoimi rękami miał rację a nie inny lekarz z aparatem USG.

Mol

Przez szczycieński oddział kowidowy przeszło już kilka osób. Może pan redaktor pochylił by się nad wysłuchaniem relacji takich osób, jakie tam panują warunki, jak są traktowani pacjenci, czy prywatny poziom wypowiedzi pana doktora mogłabyć codziennością na oddziale w stosunku do pacjentów? Tylko prawda jest ciekawa.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama