Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Radni przegłosowali wynagrodzenie Marcina Nowocińskiego


Nowy Burmistrz Pasymia wie już, ile będzie zarabiał. Na środowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie jego wynagrodzenia. Proponowana kwota to 17.290 zł brutto plus dodatek stażowy. Uchwałę przyjęto większością głosów.Pierwsze emocje w pasymskiej radzie wzbudziła uchwała dotycząca ustalenia wynagrodzenia nowemu burmistrzowi. Pierwotny projekt zakładał wynagrodzenie w wysokości 17.290 zł brutto, bez dodatku stażowego.

 

W jej skład wchodzi 10.200 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3.100 zł dodatku funkcyjnego i 3.990 zł dodatku specjalnego. Ta propozycja nie przypadła do gustu radnemu Wiesławowi Nosowiczowi. Podczas dyskusji zawnioskował, by wynagrodzenie Nowocińskiego było równe temu, które wcześniej otrzymywał Cezary Łachmański.


Reklama

 

Jego wniosek poparła jeszcze dwójka radnych: Jolanta Augustowska i Marcin Skowroński. Andrzej Kozikowski wstrzymał się od głosu. Pozostali zadecydowali o odrzuceniu wniosku.

 

Finalnie na 14 obecnych na sesji radnych 11 zagłosowało za zaproponowanym wynagrodzeniem, Jolanta Augustowska i Wiesław Nosowicz byli przeciwko, a Andrzej Kozikowski ponownie się wstrzymał.

 

Uchwalone wynagrodzenie Marcina Nowocińskiego nie jest najwyższym z możliwych. Nie będzie ono również wyższe od tego, które otrzymywał Cezary Łachmański. Chociaż składowe jak wynagrodzenie zasadnicze i dodatki ma łącznie wyższe od poprzednika o 780 zł, to finalnie o wysokości wynagrodzenia zadecydował dodatek stażowy.

Reklama

 

Tego Marcin Nowociński będzie miał 9 procent czyli 918 zł, natomiast Cezary Łachmański miał go 2000 zł, czyli 20 procent. Wynika to z tego, że prowadzenie działalności gospodarczej nie wlicza się nowemu burmistrzowi do stażu pracy.Komentarze do artykułu

Kosmiczna podwyżka.

Radni też przegłosowali podwyżki wody i ścieków o 300 %.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama