Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Puchar polski ponownie w rękach Szemplińskiego


Kolejny sukces Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Tym razem podopieczni trenera Piotra Zembrzuskiego walczyli w XXXVIII Pucharze Polski PZK, na matach którego stanęło 220 zawodników z 64 klubów z całej Polski. „Best Team SKKK” zameldował się na starcie w skromnym pięcioosobowym składzie, który jak zawsze – nie wrócił do Szczytna z „pustymi rękoma”.Olaf Szemplińki w imponujący sposób obronił tytuł sprzed roku, tym samym na dobre zadomowił się w gronie najlepszych juniorów w Polsce kategorii +75 kg. Z uwagi na ubiegłoroczny tytuł Olaf był zawodnikiem rozstawionym, co gwarantowało mu, że w pierwszych walkach nie spotka się z medalistą sprzed roku. To nie oznaczało jednak, że droga do złota będzie usłana różami, bo jego przeciwnicy byli od niego o ok 20 kilogramów ciężsi. Olaf niestrudzony doszedł aż do finału, w którym przypieczętował swoją dominację pięknym nokautem.


Reklama

 

- Olaf to bez wątpienia obecnie najlepszy nasz zawodnik. Swoją klasą dorównuje największym naszym wychowankom takim jak Piotr Moczydłowski, Gerard Will, Julia Kędzierska, Emilia Gwiazda czy Adrian Staszewski – z dumą komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Przypomnę, że Olaf jest aktualnym mistrzem Europy WKB, mistrzem Polski PZKK i zdobywcą Pucharu Polski PZK, a od ponad dwóch lat przegrał tylko jedną walkę i było to dwa lata temu - dodaje.

 

Inny bohater zawodów to Aleks Dragun, który w Płotach walczył w kategorii do 55 kg juniorów młodszych i wywalczył drugie miejsce. Nie jest to jednak przypadkowy triumf, ponieważ zanim mógł się cieszyć z srebrnego medalu, musiał wygrać aż trzy walki.

Reklama

 

Pozostali zawodnicy „Best Team SKKK” robili wszystko, żeby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

 

- Po bardzo emocjonujących walkach eliminacyjnych, niestety, otarli się tylko o strefę medalową – dodaje shihan.

 

To był ostatni start zawodników SKKK w tym roku, który – jak mówi Piotr Zembrzuski - można zaliczyć do bardzo udanych. Pierwszym startem w 2023 roku będą mistrzostwa naszego województwa, które odbędą się 25 lutego w Węgorzewie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama