Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Pub Jurand Szczytno kusi lokalnymi produktami (zdjęcia)


Pojawiło się w Szczytnie nowe, niezwykłe miejsce z wyjątkowymi, bo wyłącznie lokalnymi produktami. Od wtorku, 31 maja działa Pub Jurand Szczytno. Znajduje się w parku nad jeziorem przy ulicy Sienkiewicza (miejsce dawnej Gamy, skwer Klenczona). Będzie można tam skosztować wszystkich produktów Mazurskiej Manufaktury, która jest właściciel zabytkowego browaru w naszym mieście.Bez wątpienia Pub Jurand Szczytno to gratka dla miłośników piwa Jurand i historii szczycieńskiego browaru. W wystroju lokalu nie brakuje bowiem tych akcentów.

 

Dwa tygodnie temu odbyła się prezentacja pubu i degustacja produktów dla vipów ze Szczytna. Szymon Lipka oraz prezes Mazurskiej Manufaktury Jakub Gromek opowiedzieli o produktach oraz planach rozwojowych browaru w Szczytnie.

 

Szymon Lipka opowiada o produktach Mazurskiej Manufaktury.

 

W najbliższym czasie odbędzie się też oficjalne otwarcie dla mieszkańców naszego powiatu i turystów.


Reklama

 

- To miejsce, gdzie można skosztować wszystkich produktów, które oferuje Mazurska Manufaktura – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu MM. - Startujemy na razie z pierwszym takim pubem, ale zapewne nie ostatnim – dodaje. - Mam nadzieję, że stanie się on dobrą promocją miasta i samego browaru. Zależy nam na tym, aby to miejsce tętniło życiem. Zapewne będą odbywały się tam też pokazy, degustacje, czy niewielkie koncerty.

 

Pierwotnie Pub Jurand Szczytno miał powstać w browarze.

 

- I nadal z tego pomysłu nie rezygnujemy – mówi Jakub Gromek. - Jego utworzenie powiązane było jednak z uruchomieniem linii warzelniczej piwa Jurand w browarze w Szczytnie. Niestety, nie dostaliśmy na ten cel unijnej dotacji, dlatego szukamy innych źródeł finansowania i ten projekt po prostu nieco przesuwa się w czasie. Ale słyszeliśmy głosy od mieszkańców i turytów, że przydałby się w Szczytnie firmowy pub Mazurskiej Manufaktury, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić taki punkt w parku przy ulicy Sienkiewicza. Miejsce jest urocze. Zapraszam.

Reklama

 

Godziny otwarcia:

Środa- Czwartek: 14.00-22.00

Piątek:14.00-24.00

Sobota:12.00-24.00

Niedziela:12.00-22.00

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama