Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Przyjęli nowe stawki podatków, radna dostała słowne upomnienie


Radni gminy Wielbark przyjęli nowe stawki podatków od nieruchomości. - Jesteśmy wybrani też do tego, aby podejmować trudne decyzje – mówił podczas sesji podatkowej radny Andrzej Kimbar. - Dlatego dziwię się trochę niektórym radnym, że unikają tego głosowania, wstrzymują się i zrzucają odpowiedzialność na innych. Nie jest to uczciwe – dodał, choć nie sprecyzował o kogo chodzi.


  • Data:

Głosownia w radach gmin są imienne więc nikt nie miał wątpliwości, że radny Kimbar wystosował ten apel do radnej Marianny Owczarek, która wstrzymała się od głosu.

 

- Gdyby była przeciwko tej uchwale nie miałbym do niej uwag – tłumaczył „Tygodnikowi Szczytno”. - Ale wstrzymanie się to takie migania przed odpowiedzialności. Nieładne.

 

Radni podatki podnieśli na wniosek burmistrza Grzegorza Zapadki.

 

- Koszty działalności bieżącej są bardzo wysokie – przekonywał. - I nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić, będzie raczej gorzej.


Reklama

 

Radni przyjęli takie stawki:

 

Od gruntów:

pod działalność gospodarczą – 1,1 zł za 1m2.

pod wodami powierzchniowymi stojącymi, płynącymi i zbiorników sztucznych – 4,60 zł od 1 ha.

pozostałe, w tym na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pod działalność pożytku publicznego przez OPP – 0,55 zł od 1m2.

Niezabudowanych, przeznaczonych na rewitalizację bądź zabudowę mieskznaioą, usługową... - 3,10 zł od 1m2.

 

Od budynków lub ich części:

Reklama

mieszkalnych – 0,92 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej.

związanych z działalnością gospodarczą – 21,50 zł od 1m2.

zajętych na prowadzanie działalności gospodarczej w zakresie kwalifikowanym materiałem siewnym – 11 zł od 1 m2.

związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych – 5,87 zł od 1 m2.

pozostałe, w tym garaże wolnostojące - 6 zł od 1m2, domki letniskowe – 9,50 zł od 1m2.

Od budowli 2 procent ich wartości.Komentarze do artykułu

Julka

Tylko podwyżki panie Andrzeju pana też bym upomniała 3lata jest pan w komisji przewodniczącym od zapobiegania narkomani i alkoholizmu i dietka napewno za to też jest a stwierdzam że nic nie jest zrobione . Narkomania się rozwija coraz bardziej tak że minus dla komisji i pana przewodniczącego.Pani Teresko proszę się nie przejmować że panią upomnieli chociaż pani miała odwagę bo reszta rady boi się przeciwstawić panu burmistrzowi ze burmistrz mówi i tak ma być i kropka.Kochana pani Teresko zdrówka pani życzę.

Szambo

Tak mam dosyc tych ludzi siedzacych w gminie. Do niczego sie nie nadaja. Miasta sie zachcialo.. Miastowym wiesniakom.. A podatki w gore.. A wiesniaki glosuja na nich :) Przeciez sa Orliki... Park Niepodleglosci... Pomalowane kamienice... hehe :) Ale dotacji na walke z Narkotykami nie ma :) Zapadka z ta cala swoja swita czas opuscic gmine.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama