Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Przetarg burmistrza kontra uchwała radnych


Mimo podjętej przez radnych uchwały o bezprzetargowej sprzedaży „garażu” przy ulicy Korczaka burmistrz Krzysztof Mańkowski budynek ma zamiar sprzedać w przetargu ograniczonym. - Uchwała w mojej ocenie oraz prawnika urzędu podjęta jest z naruszeniem prawa, dlatego nie zamierzam jej realizować – mówi.Na ostatniej miejskiej sesji pojawiły się dwie opinie prawne dotyczące tej sprawy. Radcy urzędu oraz prawnika obecnego dzierżawcy części spornego „garażu”, o kupienie którego toczy się w miejskim samorządzie awantura od kilku tygodni. Oczywiście opinie są skrajne. W sprawę wmieszali się nawet posłowie.

 

- Będziemy przyglądać się, czy nie jest łamane prawo przy tej sprzedaży – zapowiadają Paweł Papke oraz Marcin Kulasek, którzy spotkali się z jednym z członków wspólnoty nieruchomości przy ulicy Korczaka, który też jest zainteresowany kupnem spornego „garażu”.

 

Ich interwencja nie zrobiła jednak wrażenia na miejskich radnych, którzy poszli „na rękę” obecnemu dzierżawcy części pomieszczenia i podjęli uchwałę, która nakazuje burmistrzowi sprzedaż budynku bez przetargu właśnie obecnemu najemcy. Wartość nieruchomości wyceniono na 40 tys. zł. I za taką kwotę mógłby on kupić dzierżawioną dotychczas część budynku. Mógłby, bo burmistrz Mańkowski nie zamierza stosować się do uchwały.


Reklama

 

- W mojej ocenie i radcy urzędu, który jest dla mnie autorytetem, została ona podjęta z naruszaniem prawa, a ostateczną odpowiedzialność za przestrzegania prawa ponosi burmistrz, bo to jego, a nie radnych podpis jest na akcie notarialnym – tłumaczy. - Dlatego nie widzę podstaw, aby tę uchwałę realizować.

 

Jego stanowisko potwierdza Justyna Skowrońska, radczyni urzędu:

 

- Uchwała jest również obarczona inną wadą prawną, ponieważ zgodnie z prawem zbywanie nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczytno jest wyłączną kompetencją burmistrza, bez konieczności uzyskiwania zgody Rady – mówi.

 

Burmistrz liczy też na to, że uchwałę uchyli nadzór wojewody.

 

- Napisałem w uzasadnieniu, że została podjęta w sposób niezgodny z prawem – przekonuje. - Poza tym członkowie tej wspólnoty, dodam różni członkowie, ponad 10 razy występowali z wnioskiem, aby miasto przygotowało obiekt do przetargu. Jeśli radni uważają, że powinniśmy stać po stronie mieszkańców, to niech wszystkich mieszkańców traktują równo, a nie traktują ich wybiórczo. Ja to robię. I dlatego ogłaszam przetarg ograniczony, gdzie członkowie wspólnoty na równych prawach mogę te pomieszczenia kupić.

Reklama

 

Sporny lokal to 56 metrów kwadratowych pomieszczenia garażowo-gospodarczego. Lokal do sprzedaży w przetargu ograniczonym został przeznaczony już w październiku ubiegłego roku. - Wówczas radni na komisjach tę propozycję zaopiniowali pozytywnie – dodaje burmistrz Mańkowski. - I tego będę się trzymał, bo taka forma sprzedaży jest zgodna z prawem, a co więcej do kasy miasta może też trafić więcej środków, które można przeznaczyć na inne cele.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama