Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Przemiana przez głos Ewangelii i nutę jazzu. Rekolekcje z ojcem Tomaszem Nowakiem


Wędrowny kaznodzieja, jak sam o sobie mówi, czyli dominikanin ojciec Tomasz Nowak przeprowadzi w kościele WNMP w Szczytnie rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się one 3 marca i potrwają trzy dni. Dominikanin będzie głosił kazania wielkopostne na każdej mszy.Rekolekcje to okres specjalnych duchowych przygotowań chrześcijan do Świąt Wielkanocnych. Trwają one przez 40 dni, symbolizując czas, który Jezus spędził na pustyni przed rozpoczęciem swojej publicznej posługi. Okres rekolekcji wielkopostnych rozpoczął się w Środę Popielcową i kończy w Wielką Sobotę.

 

Główne cechy rekolekcji wielkopostnych to: modlitwa, post, świadome nawrócenie, sakramenty Pokuty i Eucharystii, dzieła miłosierdzia. - Rekolekcje wielkopostne mają na celu przygotowanie wiernych do przeżycia najważniejszego święta chrześcijańskiego, czyli Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzonego w czasie Świąt Wielkanocnych – wyjaśniają księżą.

 

 


Reklama

Ojciec Tomasz Nowak OP to kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi i członek Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby.

 

Urodzony 20 września 1971 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył szkołę budowlaną, w przeszłości był związany z subkulturami punkowymi i hippisowskimi.

 

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskał tytuł licencjata teologii. Śluby wieczyste złożył w 2000 roku. Rok później przyjął święcenia kapłańskie i obronił pracę magisterską Droga do świętości według „Twierdzy wewnętrznej” świętej Teresy z Avila, napisaną pod kierunkiem Jarosława Kupczaka OP na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Reklama

 

Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w duszpasterstwie „Przystań” w Krakowie, submagistrem nowicjatu w Poznaniu i Warszawie, a także duszpasterzem muzyków w Poznaniu, gdzie tworzył inicjatywę Wielbienia, z której wywodzą się rekolekcje „Na fali wielbienia”.Komentarze do artykułu

Kup sobie \"Rachunek sumienia dla dorosłych!!!

Świadkowie Jehowy tłumnie przyjadą gablotami

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama