Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Przedszkolny nabór bez problemów


Jeszcze do 20 marca przyjmowane są wnioski rodziców zainteresowanych zapewnieniem swoim pociechom opieki przedszkolnej. W pasymskiej placówce, jedynej w gminie, nie licząc oddziałów przedszkolnych w szkołach w Tylkowie i Gromie, ogółem uczy się blisko setka maluchów.


  • Data:

W tegorocznym naborze zapewnione było 20 miejsc dla najmłodszych, 3-4-latków, którzy w przedszkolu pojawią się po raz pierwszy. W starszych rocznikach, z różnych przyczyn, zwolniło się po kilka miejsc: 7 – w grupie 4-latków i 5 – w grupie 6-latków.


Reklama

 

Reklama

- Zainteresowanie jest spore, rodzice wciąż składają wnioski – mówi Teresa Zyśk, wychowawczyni i jednocześnie przewodnicząca komisji rekrutacyjnej. - Aktualnie tych wniosków jest tylko o kilka mniej niż wolnych miejsc – dodaje. - Najmłodsza grupa jest właściwie pełna, w innych są wolne pojedyncze miejsca, przy czym w grupie 6-latków zawsze rezerwujemy 2-3 miejsca dla tych dzieci, które wcześniej do przedszkola nie uczęszczały, ale mają już obowiązek rozpocząć edukację w „zerówce”.

 

Teresa Zyśk przyznaje, że Pasym z problemem przedszkolnym od lat się nie boryka.

 

- Zdarza się, że dla wszystkich dzieci, głównie maluchów, zabraknie 2-3 miejsc, ale zwykle tyle się też zwalnia w ciągu roku, chociażby dlatego, że nie wszystkie dzieci akceptują pobyt w przedszkolu – wyjaśnia pani Teresa. Jej zdaniem, w gminie nie ma też zapotrzebowania na opiekę żłobkową. - Przypuszczam, że chętne byłyby może 2-3 osoby, nie jest to więc liczba, która uzasadniałaby tworzenie oddziału żłobkowego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama