Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Przedszkolaki ze Szczytna i Wielbarka uczyły się bezpieczeństwa od Poli (zdjęcia)


Szczycieńscy policjanci odwiedzili dwa przedszkola, w których bohaterka książeczki pt. „Na ratunek Poli” przekazała wiedzę dzieciom, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia i nie popełniać jej błędów. Dzieci otrzymały nie tylko dyplomy potwierdzające ich umiejętności, ale także książeczki, dzięki którym Pola będzie mogła towarzyszyć im w codziennym odkrywaniu świata.


  • Data:

Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” w Szczytnie oraz Przedszkole im. Jana Brzechwy w Wielbarku to placówki, które jeszcze przed końcem roku szkolnego zrealizowały projekt z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”.


Reklama

 

Do tych przedszkoli udali się szczycieńscy funkcjonariusze, którzy wzięli udział w uroczystym podsumowaniu projektu.

 

- Przygody Poli, bohaterki bajek stały się punktem wyjścia do profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Każdą z bajek dzieci mogły nie tylko przeczytać, ale i posłuchać, gdyż przygody rezolutnej dziewczynki trafiły także na ekrany i do głośników, za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania.

 

 

Przedszkolaki z Wielbarka i Szczytna brały udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli w oparciu o scenariusze zajęć o bezpieczeństwie.

Reklama

 

- Co ważne, Pola nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z przeciwnościami – mówi sierżant Manelska. - Dlatego i policjanci i pedagodzy liczą na to, że te wierszyki, z którymi zapoznali się najmłodsi, staną się cenną dla nich lekcją.

 

Na podsumowanie przeprowadzonych lekcji dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej podczas rozmów z przedszkolakami przekonała się, że historie Poli są dobrze znane maluchom. Dzieci z przedszkola w Wielbarku nauczyły się i zaśpiewały nawet piosenkę o tytułowej bohaterce i dały wyraz temu, że są „z profilaktyką za pan brat”.

 

Wręczenie dyplomów stało się doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad jakich powinni przestrzegać podczas zbliżających się wakacji, aby ich wypoczynek był jak najbardziej udany i bezpieczny.

 

Oczywiście największym powodzeniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu, który z bliska każdy przedszkolak mógł zobaczyć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się poszczególne elementy umundurowania policjantów. Funkcjonariusze wskazali, jak ważny zawód wykonują i jak ważne jest przestrzeganie zasad oraz prawa.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama