Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Przed nami 23 gala rozdania statuetek Jurandów. Dziś poznamy nagrodzonych


To najważniejsza nagroda w powiecie szczycieńskim. W tym roku kapituła konkursu przyznała po pięć statuetek i wyróżnień oraz jednego Juranda Honorowego. Do kogo trafią statuetki? Na razie to tajemnica. Zostanie rozwikłana w czwartek, 23 marca na specjalnej gali, która w tym roku odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczytnie. 

Regulaminowo corocznie kapituła „Juranda” przyznawała pięć wyróżnień i tyleż statuetek. Dodatkowo w tradycję wpisało się już nagradzanie Jurandem Honorowym osoby (bardzo rzadko osób) szczególnie zasłużonej dla powiatu. Ta tradycja jest skrupulatnie przestrzegana przez starostę Jarosława Matłacha, do którego wyłącznych uprawnień należy przyznawanie tej nagrody.


Reklama

Takie statuetki otrzymali, m.in. Jan Paweł II czy Adam Małysz, ale jej laureatami byli też lokalni wybitni, tacy jak np. nieżyjący już starosta Kacper Zimny, wieloletni prezes Banku Spółdzielczego – Andrzej Górczyński, czy społecznik i piekarz Benedykt Bielski niemal całe swoje dorosłe i pracowite życie poświęcili Ziemi Szczycieńskiej i jej mieszkańcom. Nagradzani są ludzie za szczególne dokonania, głównie w dziedzinach kultury i sportu, co przekłada się na promocję powiatu oraz firmy – za wieloletnią działalność i istotny wpływ na gospodarkę regionu.

Reklama

 

Fot. Laureaci statuetek Juranda i wyróżnień, wręczonych w ubiegłym roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama