Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne


W poniedziałek, 25 lipca na ulicy Odrodzenia w Szczytnie doszło do potrącenia 59-letniej kobiety. To mieszkanka Jedwabna. Piesza miała uraz głowy i barku trafiła do szpitala w Szczytnie.Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci. Doszło do niego w obrębie przejścia dla pieszych w pobliżu ronda.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

XbosuX

Do autora \"do kierowców\" prawko mam zaledwie 27 lat, jednak dzięki przytomności umysłu i całkowitej koncentracji na prowadzeniu auta, nigdy nie miałem nawet kolizji. Dlatego rozumiem problem, a tym problemem w 80% przypadków, są tzw. \"kierowcy\" - zero wyobraźni, brawura, rozkręcona na max. muzyka, rozkojarzenie...tak to wygląda. Chyba WCpiker coś o tym wie, bo braku konkretnych argumentów ucieka się do skrajności.

Do kierowców

Dziękuję Ci WCpiker za zrozumienie, uzupełnienie i poparcie mojego wątku. Nie używałem tych argumentów, aby nie wyjść na jakiegoś \"mądralę\", chociaż zawodowo związany jestem z problematyką ruchu drogowego. Natomiast co do \"racji po obu stronach, to wyszło podobnie jak w dowcipie: \"racja jet po obu stronach - żony i teściowej\". Pozdrawiam serdecznie.

WCpiker

Moim zdaniem racja jest po obu stronach. Może się zdarzyć sytuacja, gdy niespodziewania nawalą Ci hamulce i choć byś piętami sobie pomagał to nie wyhamujesz. Marne pocieszenie dla potrąconego, że miał pierwszeństwo. Dla tych dyskutantów, którzy tak się znają i mają prawo jazdy, jeżdżą fantastycznie to jedna uwaga: nawet jak jedziesz drogą z pierwszeństwem to też powinieneś zachować ostrożność, bo jakiś baran z podporządkowanej może Ci wyjechać. P.S. Pieszy może wtargnąć zza drzewa, krzaków, które nierzadko są przy przejściach dla pieszych. A czy wam fachowcy nie zdarzyło się wiele razy, że stoi pieszy przed przejściem i nic nie jedzie (rozmawia sobie z kolegą, koleżanką), widzicie z daleka, że nie przechodzi, a jak podjeżdżasz samochodem to nagle mu się przypomni, że chce przejść i się ładuje, bo \"on ma pierwszeństwo\".

Do kierowców, którzy nie zrozumieli mojego komentarza

Uzupełnię tylko, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, \"Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność ...\" (art. 13 ust. 1 ustawy P.o.r.d). O braku tej szczególnej ostrożności pisałem. Wasze komentarze wpajające pieszym o ich bezwzględnym pierwszeństwie, pomijające właśnie zachowanie szczególnej ostrożności, robią niektórym krzywdę - utratę zdrowia lub życia. Gratuluję roztropności.

Odp. autora komentarza \"do kierowców\" do \"kierowcy\"

Prawo jazdy posiadam od 40 lat. Nie rozumiesz problemu. Mam nadzieję że nie doświadczysz go osobiście. Gdyby jednak tak się zdarzyło, to przypomnij sobie mój post.

Do XbosuX

Nie zrozumiałeś mojego komentarza. Prawo jazdy mam od 40 lat. Cmentarze są pełne osób, które miały pierwszeństwo. Poza tym pisałem między innymi o wtargnięciu na jezdnię. Mniemam, że na drodze jesteś tylko pieszym ze swoim pierwszeństwem.

Kierowca

Oczywiście, że miałem takie sytuacje, ale wystarczy bacznie monitorować, co dzieje się na pasach i w ich okolicy (to należy do kierowcy, nie do pieszego), by nie dopuścić do trudności z zatrzymaniem auta. Należy też pamiętać, że dzieci młodzież, czy osoby starsze, nie mają takiej wyobraźni jaką powinien mieć kierowca. Obawiam się, że osoba, która napisała pierwszy post, nie powinna mieć prawa jazdy, bo nie zna podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pieszy

do \"Do kierowców\" - to nie pieszy ma się martwić tym, czy zdążysz się zatrzymać, tylko Ty. To Twoim zadaniem jest ocena sytuacji na przejściu dla pieszych i włączenie wyobraźni. Myślisz, że jesteś królem dróg i wszyscy rowerzyści i przechodnie, mają ze łzami w oczach czekać przed pasami, czy raczysz im ustąpić pierwszeństwa, czy nie?. To przez takich jak Ty są wypadki, hrabio.

XbosuX

A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

Do kierowców

Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama