Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne


W poniedziałek, 25 lipca na ulicy Odrodzenia w Szczytnie doszło do potrącenia 59-letniej kobiety. To mieszkanka Jedwabna. Piesza miała uraz głowy i barku trafiła do szpitala w Szczytnie.


 • Data:

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci. Doszło do niego w obrębie przejścia dla pieszych w pobliżu ronda.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

XbosuX

Do autora \"do kierowców\" prawko mam zaledwie 27 lat, jednak dzięki przytomności umysłu i całkowitej koncentracji na prowadzeniu auta, nigdy nie miałem nawet kolizji. Dlatego rozumiem problem, a tym problemem w 80% przypadków, są tzw. \"kierowcy\" - zero wyobraźni, brawura, rozkręcona na max. muzyka, rozkojarzenie...tak to wygląda. Chyba WCpiker coś o tym wie, bo braku konkretnych argumentów ucieka się do skrajności.

Do kierowców

Dziękuję Ci WCpiker za zrozumienie, uzupełnienie i poparcie mojego wątku. Nie używałem tych argumentów, aby nie wyjść na jakiegoś \"mądralę\", chociaż zawodowo związany jestem z problematyką ruchu drogowego. Natomiast co do \"racji po obu stronach, to wyszło podobnie jak w dowcipie: \"racja jet po obu stronach - żony i teściowej\". Pozdrawiam serdecznie.

WCpiker

Moim zdaniem racja jest po obu stronach. Może się zdarzyć sytuacja, gdy niespodziewania nawalą Ci hamulce i choć byś piętami sobie pomagał to nie wyhamujesz. Marne pocieszenie dla potrąconego, że miał pierwszeństwo. Dla tych dyskutantów, którzy tak się znają i mają prawo jazdy, jeżdżą fantastycznie to jedna uwaga: nawet jak jedziesz drogą z pierwszeństwem to też powinieneś zachować ostrożność, bo jakiś baran z podporządkowanej może Ci wyjechać. P.S. Pieszy może wtargnąć zza drzewa, krzaków, które nierzadko są przy przejściach dla pieszych. A czy wam fachowcy nie zdarzyło się wiele razy, że stoi pieszy przed przejściem i nic nie jedzie (rozmawia sobie z kolegą, koleżanką), widzicie z daleka, że nie przechodzi, a jak podjeżdżasz samochodem to nagle mu się przypomni, że chce przejść i się ładuje, bo \"on ma pierwszeństwo\".

Do kierowców, którzy nie zrozumieli mojego komentarza

Uzupełnię tylko, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, \"Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność ...\" (art. 13 ust. 1 ustawy P.o.r.d). O braku tej szczególnej ostrożności pisałem. Wasze komentarze wpajające pieszym o ich bezwzględnym pierwszeństwie, pomijające właśnie zachowanie szczególnej ostrożności, robią niektórym krzywdę - utratę zdrowia lub życia. Gratuluję roztropności.

Odp. autora komentarza \"do kierowców\" do \"kierowcy\"

Prawo jazdy posiadam od 40 lat. Nie rozumiesz problemu. Mam nadzieję że nie doświadczysz go osobiście. Gdyby jednak tak się zdarzyło, to przypomnij sobie mój post.

Do XbosuX

Nie zrozumiałeś mojego komentarza. Prawo jazdy mam od 40 lat. Cmentarze są pełne osób, które miały pierwszeństwo. Poza tym pisałem między innymi o wtargnięciu na jezdnię. Mniemam, że na drodze jesteś tylko pieszym ze swoim pierwszeństwem.

Kierowca

Oczywiście, że miałem takie sytuacje, ale wystarczy bacznie monitorować, co dzieje się na pasach i w ich okolicy (to należy do kierowcy, nie do pieszego), by nie dopuścić do trudności z zatrzymaniem auta. Należy też pamiętać, że dzieci młodzież, czy osoby starsze, nie mają takiej wyobraźni jaką powinien mieć kierowca. Obawiam się, że osoba, która napisała pierwszy post, nie powinna mieć prawa jazdy, bo nie zna podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pieszy

do \"Do kierowców\" - to nie pieszy ma się martwić tym, czy zdążysz się zatrzymać, tylko Ty. To Twoim zadaniem jest ocena sytuacji na przejściu dla pieszych i włączenie wyobraźni. Myślisz, że jesteś królem dróg i wszyscy rowerzyści i przechodnie, mają ze łzami w oczach czekać przed pasami, czy raczysz im ustąpić pierwszeństwa, czy nie?. To przez takich jak Ty są wypadki, hrabio.

XbosuX

A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

Do kierowców

Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama