Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Promile, prędkość... - weekend na drogach powiatu


Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialność karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Tylko w miniony weekend, szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mając blisko 2 i ponad 2 promile alkoholu w organizmie.Nie zastosował się do znaku B-20. W trakcie kontroli drogowej 28-latek „wydmuchał” ponad 2 promile.

 

W sobotę (15.01.22r.) około godz. 19:40 na ulicy F. Nowowiejskiego w Wielbarku, uwagę funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki” zwrócił kierujący, który nie zastosował się do znaku B-20, który informuje kierowców m. in. o zakazie wjazdu na skrzyżowanie lub inną drogę z pierwszeństwem bez wcześniejszego zatrzymania się. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę Chevroleta do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Mundurowi już przy pierwszym kontakcie z 28-latkiem wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w trakcie, którego „wydmuchał” ponad

 

2 promile. Policjanci zatrzymali 28-latkowi dokument prawo jazdy. Ponadto za popełnione przez niego w ruchu drogowym wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 300 złotych i 2 punktami karnymi.


Reklama

 

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będzie on jednak tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wjechał Oplem do rowu. Twierdził, że nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że 19-latekw organizmie miał blisko 2 promile.

 

W niedzielę (16.01.22r.) tuż przed godziną 05:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że tuż przed miejscowości Grom, gm. Pasym w rowie leży pojazd marki Opel. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że wewnątrz pojazdu jest mężczyzna, który twierdzi, że nic mu nie jest i nie potrzebuje pomocy medycznej.

 

Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Tuż przed miejscowością Grom zastał leżący w rowie na dachu pojazd marki Opel. Przy samochodzie zaś 19-letniego mieszkańca Szczytna. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili, że poruszał się on od strony Pasymia w kierunku Szczytna. 19-latek na łuku nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku, czego wjechał do rowu i dachował. To jednak nie jedyne przewinienie kierującego. Funkcjonariusze od razu zrozumieli, dlaczego odmówił on udzielenia mu pomocy medycznej. Okazało się, że 19-latek miał w organizmie blisko 2 promile.

Reklama

 

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie dokument prawo jazdy, a jego samego osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty. 19-latkowi za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama