Wtorek, 28 Marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka -

Reklama


Reklama

"Projekt Gwardia" zakończony na liście intencyjnym? Zarząd Błękitnych Pasym publikuje oświadczenie


25 stycznia na stronie piłkarzy z Pasymia pojawiła się informacja o zmianie nazwy klubu. W rundzie wiosennej obecnego sezonu ponownie będą występować jako Błękitni Pasym. Zarząd LKS Błękitni Pasym rozwiewa wszelkie wątpliwości w opublikowanym przez siebie oświadczeniu...Drodzy Kibice Błękitnych Pasym,


Reklama

Kilka dni temu na naszych social mediach ukazała się informacja, że w rundzie wiosennej będziemy ponownie występować jako Błękitni Pasym. Z naszej nazwy po pół roku znika marka "Jurand". Chcielibyśmy przedstawić powody tej decyzji.

 

Tuż przed końcem poprzedniego sezonu, kiedy nasi piłkarze dzielnie walczyli o pozostanie w forBet IV lidze, skontaktował się z nami Jakub Gromek, prezes Mazurskiej Manufaktury oraz właściciel marki piwa Jurand. Kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami Błękitnych oraz SKS Szczytno i opowiedział o swoim pomyśle sponsorowania obu klubów oraz utworzenia spółki.

 

Spółka miała obejmować dwa kluby, które miały mieć wspólne struktury. Jeden z nich miał występować w wyższej lidze, a drugi miał stanowić jego rezerwy. Powołany miał być również wspólny koordynator grup młodzieżowych.

 

Początek współpracy był obiecujący. Po podpisaniu listu intencyjnego w obecności Burmistrzów obu miast oraz mediów odbyło się kilka spotkań, podczas których zaplanowano budżet oraz podzielono wydatki. Wkrótce też ze środków sponsora zakupiono stroje oraz dresy. Obietnice Jakuba Gromka sprawiły, że pierwszy raz od wielu lat mogliśmy zaproponować naszym zawodnikom stypendia za grę w Błękitnych. Pierwsze wypłaty pokryliśmy ze swoich środków, kolejną z pieniędzy przelanych przez sponsora.

Reklama

 

Kolejne transze miały być przekazane po podpisaniu umowy spółki, do której miało dojść pod koniec sierpnia. Termin ten był wielokrotnie przesuwany na prośbę Jakuba Gromka. Podczas jednego ze spotkań polecono nam, abyśmy nie pozyskiwali środków od swoich dotychczasowych sponsorów, dopóki nie zostanie przygotowana wspólna oferta sponsorska.

 

Kolejne terminy spotkań w celu podpisania umowy były przekładane, a kontakt z Jakubem Gromkiem był coraz trudniejszy. W międzyczasie informowaliśmy Go o coraz trudniejszej sytuacji finansowej klubu. Po zakończeniu bardzo dobrej rundy jesiennej w wykonaniu naszych zawodników sponsor obiecał spotkanie, podczas którego miał zapewnić nas o przekazaniu środków. Oczywiście do spotkania nie doszło.

 

Trzy tygodnie temu zostaliśmy poinformowani o tym, że Jakub Gromek wycofuje się z projektu, który nam przedstawił. Sytuacja finansowa naszego klubu w tym momencie jest bardzo trudna. Zdajemy sobie również sprawę, że tą współpracą nadszarpnięte zostało zaufanie naszych Kibiców, ale wierzymy, że uda nam się je wkrótce odbudować.

 

Mimo tego, że "Projekt Gwardia" został zakończony i nie doszło do podpisania jakiejkolwiek umowy, jesteśmy przekonani, że uda nam się podtrzymać dobrą współpracę z Bankiem Spółdzielczym oraz Gwardią Jurand Bank Szczytno. Bank udzielił nam pomocy pod koniec ubiegłego roku, kiedy poinformowaliśmy o naszych problemach finansowych. Pomiędzy przedstawicielami obu klubów pozostały dobre relacje.

 

Podsumowując, mimo początkowego zaangażowania podejście sponsora okazało się bardzo nieprofesjonalne i sprowadziło na nasz klub wiele kłopotów. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że zobowiązania, które obecnie posiadamy będziemy musieli spłacić z miejskiej dotacji oraz prosić o wsparcie dotychczasowych sponsorów.

 

Pomimo odejścia kilku zawodników, a w konsekwencji tego również świetnego trenera, jesteśmy przekonani, że uda nam się zbudować drużynę, która będzie wszystkim kibicom dostarczała wielu pozytywnych emocji w obecnym sezonie.

- publikuje w oświadczeniu na Facebooku Zarząd klubu LKS Błękitni PasymKomentarze do artykułu

Robert

Szkoda, że właściciele browaru przecenili swoje możliwości bo pomysł był super. Może przynajmniej na Gwardię Szczytno im wystarczy? Jak ruszy produkcja piwa to zobowiązuję się zakupić rocznie przynajmniej 100 butelek aby część zysków poszła na sport w naszym mieście.

dr

Na zdjęciu widzę Pana Burmistrza Mańkowskiego, więc to przedsięwzięcie nie mogło sie udac.

o to to to

To tak samo jak z tą działką 1,5 ha co Gmina Pasym sprzedała i miała tam powstać fabryka domów modułowych.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmienia się w Akademię Policji
  Miliony wyrzucone w błoto, bo pan granatnik koszulkę w młodości nosił Police Akademy i teraz takie zamarzenie ma. Lepiej chłopie poczytaj czegoś o granatnikach poczytaj

  wolf


  2023-03-27 11:12:06
 • Zalewska, Kasznia, Jesionowski, Hydromix, Przyjazne Spychowo, PZN... Jurandy trafiły do wybitnych (zdjęcie)
  Wielkie gratulacje dla Pani Wiesi, pracowałem z Panią w szpitalu, wspaniała Osoba :)

  Krzysiek


  2023-03-27 10:55:36
 • Kardiolog, który stracił serce dla Szczytna. Historia doktora Adama Nagajewskiego
  Cudowny lekarz szkoda że Pan nas opuścił ale nie dziwię się tu nie było szans na rozwój życzę powodzenia i dziękuję

  Aaa


  2023-03-26 21:57:01
 • O szukaniu winnych – felieton Jerzego Niemczuka
  Szanowny Panie Niemczuk. Tekst o uczeniu się pisania w trakcie wypisywania mandatu - stary jak świat. Znam go od dobrych 30 lat, Będąc dość młodym człowiekiem, przewożącym w przepisowej liczbie w maluchu moich przyjaciół w dość sporym mieście o nazwie Toruń z Centrum na Bielany. Lato, szyby opuszczone i ferajna śmieje się do rozpuku z różnych dowcipów. Tylko ze względu na nasz wiek i dobry nastrój niczym nie wzmacniany zostaliśmy zatrzymani przez patrol, który trzepał nas prawie godzinę. Każdego z osobna goszcząc w wiadomym wozie. Reszta czekając samochodzie zastanawiała się, czy uczą się jeszcze pisać i czytać, czy już literują i drukują. Płakaliśmy ze śmiechu, a mandat płaciliśmy zrzutką, W sumie nie wiadomo za co, zdaje się, że stwarzaliśmy swym dobrym humorem zagrożenie na drodze. Może obecnie niektórzy są po studiach np. w Toruniu, ale w innej akademii. Druga rzecz - na pochyłe drzewo każda koza skacze, łatwiej pobić słabszego, niż zmierzyć się z Pietrzykowskim. Ot taka opowiastka. Pozdrowienia

  Anegdota


  2023-03-26 17:07:19
 • Mazurskie Malediwy zostaną bez wody i mieszkańców? (Rozmowa z wójtem gminy Jedwabno Sławomirem Ambroziakiem)
  Piękne lasy i jeziora nie wystarczą do godnego życia. Jakość życia stałych mieszkańców systematycznie się pogarsza. Jesteśmy wyłączeni komunikacyjnie. Tragedia jest w służbie zdrowia. Nie ma od lat stomatologa. Kiedyś dojeżdżał ginekolog, okulista. Teraz mamy tylko lekarza rodzinnego i zrujnowany budynek, zaniedbaną posesję ośrodka zdrowia. Tak źle nie było od lat.Pan Wójt remontuje i buduje kluby na wsiach a nie dba o zdrowie mieszkańców, zęby dzieciaków i wygląd miejscowości gminnej.Podatki, wszystkie opłaty mamy najwyższe w powiecie. Nasze dzieci nie chcą tu wracać. Również młodzi ludzie z dużych miast nie myślą o budowie tutaj domów na okres lata. Jest brak infrastruktury przyciagającej młodych ludzi. Jest dużo domków letniskowych, które zostały pobudowane dawno. Młodzi szukają atracji sportowych, ścieżek rowerowych. Gmina chce zarabiać na turystach nie oferując nic w zamian. Kanalizacja, wodociągi są niezbędne dla rozwoju turystyki. Ale to obecnie standart. Trzeba czegoś więcej. Brak miejsc pracy też wyklucza powrót dzieci po ukończeniu nauki w rodzinne strony. Oni już nawet na urlop nie chcą tu przyjeżdżać, tłumacząc to brakiem jakichkolwiek atrakcji. Okropnie wyglądają obskurne punkty handlowe i gastronomiczne w Warchałach. Młodzi ludzie planujący rodzinę nie widzą w Jedwabnie perspektyw rozwoju swoich dzieci. Brak jest zajeć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania, na dodatkowe zajęcia językowe, sportowe trzeba dzieci dowozić do miasta. Koszty utrzymania są wyższe niż w mieście. Ostatnio GOK bardzo rozwinął działalność. Jednak nie jest w stanie zatrudnić specjalistów prowadzących na wysokim poziomie zajęcia tematyczne. Ożywili się emeryci i bardzo dobrze, że wyszli ze swoich czterech ścian. Jednak to nie gwarantuje rozswoju gminy. W stosunku do ościennych gmin zostaliśmy poważnie w tyle. Nawet mieszkania oferowane za 40 % ceny mieszkania o takim standardzie w Olsztynie nie znajdują nabywców. JeślI powstanie poligon to również rozwój turystyki w gminie będzie zagrożony. Nie wiem jak wygladaja wpływy z podatków od turystyki, domków letniskowych w stosunku do pozostałych wpływów. Uważam jednak, że nic za te pieniądze nie zrobiono dla turystów. Brak parkingów w Warchałach, niesprzątana plaża w Nartach, brak koszy na śmieci w miejscach publicznych to tylko ułamek zaniedbań. Z roku na rok obserwuję coraz mniej młodszych turystów odwiedzających naszą piękną ale bardzo zaniedbaną gminę. Przyjeżdżaja starsi ludzie szukający ciszy, majacy tu swoje, już często podniszczone domy.

  Mieszkaniec


  2023-03-26 10:46:07
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa w Szczytnie: 33 km modlitwy, ciszy i trudów w poszukiwaniu spotkania z Bogiem
  Ja myślę, że JPII mniej potrzebuje takich jak \"szczytnianin od zawsze\", Grot przynajmniej nie pluje na niego nienawiścią i jadem.

  Anna


  2023-03-26 10:26:41
 • Wielbark szykuje się na przyjęcie tysięcy żołnierzy?! Wojsko rozpoczyna promocję powstania nowej jednostki wojskowej w tej gminie
  Nie Kuba, nie wystarczy, żeby powróciła normalność, trzeba wszystkich z Nowogrodzkiej pogonić na zbite ryje, nie zapominaj, że jest to doskonale zorganizowana mafia.


  2023-03-26 10:18:59
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza w podróż po świecie mangi - czwartek, 30 marca
  Manga to każdy komiks wydany w Japonii, nie istnieje też coś takiego jak styl mangowy. Poza Japonią mangą nazywamy komiks japońskiego autora (bez względu na styl, w jakim został stworzony). Tutaj co najwyżej mamy do czynienia z komiksem.

  pcela


  2023-03-24 19:06:16
 • Trwają policyjne działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
  Lepiej zainteresować się tymi co mają sądowy zakaz kierowania autami , bo czują się bezkarni.

  cojest


  2023-03-24 14:11:05
 • Lokalna mapa potrzeb już działa. Skorzystaj! Pomóż rozwinąć swoje miasto, gminę
  Lans jak lans - jeden szyty subtelnie, a inny grubymi nićmi. Tak niewiarygodnego człowieka, co to w radzie siedzi od iluś lat, a teraz dopiero szuka pomysłów u mieszkańców - to rzadko się spotyka. Niektórzy to jeszcze umieją trochę udawać, a on idzie na rympał.

  Krajan


  2023-03-24 11:26:18

Reklama