Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

"Projekt Gwardia" zakończony na liście intencyjnym? Zarząd Błękitnych Pasym publikuje oświadczenie


25 stycznia na stronie piłkarzy z Pasymia pojawiła się informacja o zmianie nazwy klubu. W rundzie wiosennej obecnego sezonu ponownie będą występować jako Błękitni Pasym. Zarząd LKS Błękitni Pasym rozwiewa wszelkie wątpliwości w opublikowanym przez siebie oświadczeniu...


  • archiwum
  • Data:

Drodzy Kibice Błękitnych Pasym,


Reklama

Kilka dni temu na naszych social mediach ukazała się informacja, że w rundzie wiosennej będziemy ponownie występować jako Błękitni Pasym. Z naszej nazwy po pół roku znika marka "Jurand". Chcielibyśmy przedstawić powody tej decyzji.

 

Tuż przed końcem poprzedniego sezonu, kiedy nasi piłkarze dzielnie walczyli o pozostanie w forBet IV lidze, skontaktował się z nami Jakub Gromek, prezes Mazurskiej Manufaktury oraz właściciel marki piwa Jurand. Kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami Błękitnych oraz SKS Szczytno i opowiedział o swoim pomyśle sponsorowania obu klubów oraz utworzenia spółki.

 

Spółka miała obejmować dwa kluby, które miały mieć wspólne struktury. Jeden z nich miał występować w wyższej lidze, a drugi miał stanowić jego rezerwy. Powołany miał być również wspólny koordynator grup młodzieżowych.

 

Początek współpracy był obiecujący. Po podpisaniu listu intencyjnego w obecności Burmistrzów obu miast oraz mediów odbyło się kilka spotkań, podczas których zaplanowano budżet oraz podzielono wydatki. Wkrótce też ze środków sponsora zakupiono stroje oraz dresy. Obietnice Jakuba Gromka sprawiły, że pierwszy raz od wielu lat mogliśmy zaproponować naszym zawodnikom stypendia za grę w Błękitnych. Pierwsze wypłaty pokryliśmy ze swoich środków, kolejną z pieniędzy przelanych przez sponsora.

Reklama

 

Kolejne transze miały być przekazane po podpisaniu umowy spółki, do której miało dojść pod koniec sierpnia. Termin ten był wielokrotnie przesuwany na prośbę Jakuba Gromka. Podczas jednego ze spotkań polecono nam, abyśmy nie pozyskiwali środków od swoich dotychczasowych sponsorów, dopóki nie zostanie przygotowana wspólna oferta sponsorska.

 

Kolejne terminy spotkań w celu podpisania umowy były przekładane, a kontakt z Jakubem Gromkiem był coraz trudniejszy. W międzyczasie informowaliśmy Go o coraz trudniejszej sytuacji finansowej klubu. Po zakończeniu bardzo dobrej rundy jesiennej w wykonaniu naszych zawodników sponsor obiecał spotkanie, podczas którego miał zapewnić nas o przekazaniu środków. Oczywiście do spotkania nie doszło.

 

Trzy tygodnie temu zostaliśmy poinformowani o tym, że Jakub Gromek wycofuje się z projektu, który nam przedstawił. Sytuacja finansowa naszego klubu w tym momencie jest bardzo trudna. Zdajemy sobie również sprawę, że tą współpracą nadszarpnięte zostało zaufanie naszych Kibiców, ale wierzymy, że uda nam się je wkrótce odbudować.

 

Mimo tego, że "Projekt Gwardia" został zakończony i nie doszło do podpisania jakiejkolwiek umowy, jesteśmy przekonani, że uda nam się podtrzymać dobrą współpracę z Bankiem Spółdzielczym oraz Gwardią Jurand Bank Szczytno. Bank udzielił nam pomocy pod koniec ubiegłego roku, kiedy poinformowaliśmy o naszych problemach finansowych. Pomiędzy przedstawicielami obu klubów pozostały dobre relacje.

 

Podsumowując, mimo początkowego zaangażowania podejście sponsora okazało się bardzo nieprofesjonalne i sprowadziło na nasz klub wiele kłopotów. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że zobowiązania, które obecnie posiadamy będziemy musieli spłacić z miejskiej dotacji oraz prosić o wsparcie dotychczasowych sponsorów.

 

Pomimo odejścia kilku zawodników, a w konsekwencji tego również świetnego trenera, jesteśmy przekonani, że uda nam się zbudować drużynę, która będzie wszystkim kibicom dostarczała wielu pozytywnych emocji w obecnym sezonie.

- publikuje w oświadczeniu na Facebooku Zarząd klubu LKS Błękitni PasymKomentarze do artykułu

Robert

Szkoda, że właściciele browaru przecenili swoje możliwości bo pomysł był super. Może przynajmniej na Gwardię Szczytno im wystarczy? Jak ruszy produkcja piwa to zobowiązuję się zakupić rocznie przynajmniej 100 butelek aby część zysków poszła na sport w naszym mieście.

dr

Na zdjęciu widzę Pana Burmistrza Mańkowskiego, więc to przedsięwzięcie nie mogło sie udac.

o to to to

To tak samo jak z tą działką 1,5 ha co Gmina Pasym sprzedała i miała tam powstać fabryka domów modułowych.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama