Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Projekt „DOSTRZEŻMY PTAKI” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka (zdjęcia)


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka rozpoczął cykl zajęć i spotkań związanych z realizacją szkolnego projektu: DOSTRZEŻMY PTAKI. W ramach projektu uczniowie będą poznawać ptaki, ich zwyczaje i problemy związane z utratą miejsc lęgowych.


  • Data:

Pierwsze zajęcia, przeznaczone dla uczniów Szkoły Branżowej, przyniosły wiele ciekawych spostrzeżeń. Młodzież okazała się świetnie poinformowana na temat ptasich zwyczajów, co pozwoliło im z łatwością rozwiązywać zadania.

 

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o problemie utraty miejsc lęgowych ptaków, co skłoniło ich do podjęcia działań na rzecz ochrony tych zwierząt. Wraz ze szkolnym konserwatorem powiesili na terenie ośrodka budkę lęgową, która ma pomóc ptakom w znalezieniu miejsca na składanie jajek i wychowywanie młodych.


Reklama

 

Uczniowie przygotowali również kartonowe modele budek, które staną się pomocą edukacyjną dla kolejnych grup. Na zajęciach szczególną uwagę poświęcono gągołom, które również mogą potrzebować budki lęgowej.

 

DOSTRZEŻMY PTAKI to nie tylko projekt edukacyjny, ale także okazja do podjęcia konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska. Oby kolejne grupy uczniów podjęły wyzwanie i pomogły naszym pięknym ptakom znaleźć swoje miejsce w naszym świecie!

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama