Promocja. Bezgotówkowo w województwie warmińsko-mazurskim: już ponad 6 tys. przedsiębiorców w województwie warmińsko-mazurskim skorzystało z darmowego terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa! Dzięki darmowym terminalom mieszkańcom żyje się wygodniej!
W województwie warmińsko-mazurskim ponad 6 tys. przedsiębiorców zdecydowało się na instalację terminala płatniczego z Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach Programu właściciele firm mogą otrzymać terminal na 12 miesięcy za darmo. Zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy doceniają tę zmianę i coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, ale także coraz częściej na straganach, w schroniskach, szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych.
Chcemy, aby zarówno w samym mieście, jak i poza nim mieszkańcy czy turyści mieli wybór metody płatności: kartą lub gotówką. Zalety terminala dostrzegają także przedsiębiorcy. Według nich płatności bezgotówkowe mają bardzo duże przełożenie na rozwój lokalnych biznesów – klienci płacący kartą kupują więcej niż ci, którzy rozliczają się gotówką. Po prostu nie są ograniczeni w swoich decyzjach zakupowych ilością pieniędzy w portfelu. To z kolei oznacza, że płatności bezgotówkowe wspierają rozkwit całej gminy – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność w małych sklepach i punktach usługowych o typowo lokalnym charakterze. Konsumenci cenią sobie wygodę i szybkość zakupów. Dlatego wracają do miejsc, gdzie można płacić kartą, ponieważ nie muszą nosić przy sobie gotówki, odwiedzać bankomatu przed zakupami, a rozliczenie przy kasie trwa krótko, dzięki czemu nie tworzą się kolejki. Płatności bezgotówkowe to również dobre rozwiązanie dla urzędów i instytucji publicznych.
Zapewnia ono przejrzystość, bezpieczeństwo i zadowolenie petentów, którzy mogą wybrać, czy za daną usługę chcą zapłacić gotówką, czy zbliżeniowo, np. za pomocą karty lub telefonu komórkowego. Możliwość instalacji terminalu w każdym punkcie kasowym urzędu to również wygoda i szybsze tempo obsługi.
W całej Polsce w ramach Programu Polska Bezgotówkowa funkcjonuje już ponad 230 tys. terminali płatniczych. Co trzeci przedsiębiorca akceptujący płatności bezgotówkowe w Polsce otrzymał terminal płatniczy z programu Polska Bezgotówkowa. Za pośrednictwem terminali zrealizowano już ponad 156 mln transakcji na 8,1 mld złotych. Wśród beneficjentów Programu są małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także podmioty administracji publicznej.
Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które przyjmują zapłatę za swoje usługi lub produkty i chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych.
Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych. Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest również do urzędów i innych instytucji sektora publicznego oraz podmiotów niebędących przedsiębiorcami, a przyjmujących płatności. Tym samym obejmuje on swoim działaniem urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.
Przedsiębiorstwo prywatne, urząd lub instytucja państwowa, które zdecydują się przyłączyć do Programu, otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych.
Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33