Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Proboszcz Salomon otworzył sezon motocyklowy w Klonie (zdjęcia)


W Klonie uroczyście rozpoczęto sezon motocyklowy. W specjalnej mszy wzięło udział około 40 motocyklistów, ale też rowerzystów i innych użytkowników pojazdów. To już tradycja, która za sprawą miejscowego proboszcza, księdza Krzysztofa Salomona, kontynuowana jest od niemal 10 lat.W tym roku uroczystości odbyły się w niedzielę, 22 maja. Jak zawsze atmosfera była niesamowita, bo do Klonu i miejscowego kościoła przyjechali ludzie z pasją, którzy o swoich motocyklach potrafią też pięknie opowiadać.

 

Zjawili się tam miłośnicy dwóch kółek ze Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego, czy Działdowa. Nie zabrakło też oczywiście motocyklistów z gminy Rozogi i powiatu szczycieńskiego.


Reklama

 

 

- Tego dnia motocykliści przed ołtarzem składają swoje kaski i wspólnie modlimy się, aby uchronić ich głowy od nieszczęścia, wypadków, aby były mądre i rozważne w podróży – wyjaśnia ksiądz Krzysztof. - W tym roku przejechaliśmy paradnie do Księżego Lasku. Potem było wspólne ognisko, rozmowy.

 

Ksiądz Krzysztof Salomon, który przyznaje że w młodości też jeździł motocyklem. - W moim domu na południu Polski wciąż stoi motocykl MZ 250 – śmieje się.

Reklama

 

 

Fot. GOK RozogiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama