Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Prezes Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku apeluje o ograniczenie zużycia wody


W obliczu obecnej suszy, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku Sp. z o. o. zwraca się do mieszkańców Gminy Szczytno z prośbą o ograniczenie zużycia wody pochodzącej z wodociągów publicznych. - W ostatnich dniach zużycie wzrosło nawet czterokrotnie – mówi Aleksander Godlewski, prezes spółki.


  • Data:

Na wzrost zużycia wody ma bez wątpienia wpływ nawadnianie terenów zielonych, trawników, czy używanie jej w nadmiarze w miejscach wypoczynku i rekreacji.


Reklama

 

- Jedna z hydroforni nawet w szczytowych momentach zużywa 26 m3 wody na godzinę, a teraz idzie nawet niemal 60 metrów sześciennych na godzinę – mówi Aleksander Godlewski. - W tej chwili zużycie wody jest wyższe średnio czterokrotnie niż zwykle.

 

A to przekłada się na spadek ciśnienia w wodociągu i brak wody w kranach na wyższych kondygnacjach budynków. - Ludzie się denerwują, bo na przykład nie załącza im się piecyk gazowy, czy terma – przyznaje Godlewski i apeluje do mieszkańców gminy o rozsądniejsze gospodarowanie zasobami wodnymi.

Reklama

 

Prezes ZGKiM w Kamionku, Aleksander Godlewski, przeprasza za wszelkie utrudnienia, jakie mogą wyniknąć z konieczności ograniczenia zużycia wody. Jest to działanie wymuszone przez trudne warunki klimatyczne, jednakże ma ono też na celu ochronę naszego środowiska naturalnego i utrzymanie zasobów wodnych na odpowiednim poziomie.

 

W obliczu panującej suszy, gospodarowanie wodą staje się niezwykle istotne.Komentarze do artykułu

Tor

Instalacje są nieszczelne. Setki metrów idą w ziemie. Jak chcesz cos z tym zrobić to słyszysz nie da się. Oj się Tusk za to weźmie.

Mieszkaniec gminy

Wodociągi sa przestarzałe i niewydolne. Od lat Pan Godlewski razem z Wójtem oszukują ludzi. Od lat nic z tym nie robili. Dopiero teraz po wielu protestach ma spotkaniach gminnych zaczeli modernizowac Wawrochy, Rudke itd.

Polak

Niech pseudo meteorolodzy przestana stopowqc deszcz to bedzie ok....godzina 9 spodziewany deszcz...godz 10 slonecznie.to manipulowanie pogoda.ludzie obudzcie sie

Zdzysk

proszę przejechać się wieczorem po działkach w Kamionku , tam leci daremna woda na trawkę i kwiatki . Zamknąć im ten wodociąg , albo niech płacą x 4

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama