Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Praca trudna, ale dochodowa – Safilin płaci najlepiej


Nie jest tajemnicą, że lokalne firmy hojne nie są. W większości z nich nowy pracownik, zaczynający karierę zawodową, może liczyć na pensję równą najniższej krajowej, czyli w bieżącym jeszcze roku – 2800 brutto. Tak też było w Safilinie. Było, ale już nie jest. Safilin na start daje swoim nowym pracownikom zdecydowanie więcej... To jeden z lepiej płacących pracodawców w naszym powiecie.Obecnie nowy pracownik na start otrzymuje 3140 zł wynagrodzenia podstawowego – mówi Marcin Uścinowicz, dyrektor zarządzający, członek zarządu Safilin w Szczytnie. - Dodatkowo wypłacana jest też premia, a jeśli w danym miesiącu pracownik nie chorował, dostaje bonus w wysokości 400 zł. Dodatkowo płatna jest też praca w godzinach nocnych. Średnio więc, jeśli nie ma żadnych przerw, miesięczne wynagrodzenie brutto młodego pracownika sięga około 3650 zł. Ważne jest i to, że w odróżnieniu od wielu innych tzw. prywatnych pracodawców, my naliczamy i wypłacany dodatek stażowy tym pracownikom, którzy są z nami dłużej związani. Wszystkie składniki wynagrodzenia są uwzględnione w umowach o pracę i świadectwach, co jest istotne dla wymiaru świadczenia emerytalnego w przyszłości.


Reklama

 

Safilin – to niejako następca dawnego i cenionego niegdyś jako pracodawca Lenpolu. Zajmuje się – najkrócej rzecz ujmując – lnianą przędzą. Nie jest to łatwa praca, co przyznają i pracownicy, i dyrekcja, ale – co może być ważne dla wielu młodych osób będących na początku swojej zawodowej drogi – nie wymaga szczególnych kwalifikacji.

 

- Chętnym zapewniamy pełne szkolenie, przygotowanie do wykonywanej pracy – podkreśla Marcin Uścinowicz. - Jeśli natomiast ktoś posiada jakieś dodatkowe uprawnienia czy umiejętności, to rozmawiamy wówczas o bardziej wymagających stanowiskach pracy i, rzecz jasna, innych, wyższych stawkach wynagrodzenia.

 

Jak wynika z uzyskanych informacji, Safilin zapewnia nie tylko najwyższe zarobki. Pracownicy mogą liczyć na sporo innych bonusów.

 

Od – wydawałoby się – najbardziej podstawowych, takich jak odzież ochronna.

 

- Zaopatrzenie pracowników w odzież to obowiązek, wynikający z przepisów BHP, ale my idziemy nieco dalej – zapewnia dyrektor zarządzający zakładem Safilin w Szczytnie. - Ta odzież jest specjalnie szyta na miarę, wymienna i to my o nią dbamy, np. pierze ją firma. Dwa razy w tygodniu nasi pracownicy dostają też owoce.

Reklama


Może rodzić się wątpliwość, czy informacje płynące bezpośrednio z przedsiębiorstwa są rzetelne. Potwierdzają je jednak dane, uzyskane z Powiatowego Urzędu Pracy.

 

 Wynika z nich, że średnia wynagrodzeń w zgłaszanych w 2021 roku ofertach (dotyczących pracy na pełny etat na umowę o pracę) to ok. 2950 zł. W 76% zgłaszanych ofert pracodawcy oferują minimalne wynagrodzenie, 3% to oferty z zarobkami wyższymi niż minimalne wynagrodzenia, ale do pułapu max. 3 000 zł, 17% ofert opiera się na zarobkach od 3000 zł do kwoty 4000 zł, pozostałe 4% to oferty, w których pracodawcy proponują wynagrodzenie wyższe niż 4000 zł. Wynagrodzenia najwyższe (od 3 tys. zł brutto miesięcznie) oferowane są jednak wyłącznie w przypadku stanowisk np. kierowniczych czy wymagających wysokich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia.

 

W świetle tych danych hojność Safilinu jest tyleż zachęcająca, co intrygująca.

 

- Po prostu brakuje nam pracowników – wyjaśnia Marcin Uścinowicz. - Obecnie Safilin zatrudnia blisko 300 osób, ale do pełnej obsady trzech zmian, a w takim trybie pracujemy, brakuje nam około 50 pracowników. Chcielibyśmy ich zatrudnić nawet jeszcze w tym roku. Jedyne wymagania, jakie stawiamy to sprawność fizyczna, bo przyznaję, praca nie jest lekka. Ale nie ma dla nas znaczenia wiek. Chętnie zatrudnimy osoby po 30. czy starsze. Zresztą z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że to właśnie nieco starsi wiekiem pracownicy są najbardziej sumienni i rzetelni. Niemniej, oczywiście, także i młodsi znajdą u nas pracę i przeszkolenie. Każdy prędzej czy później musi zacząć pracować, więc dlaczego nie u nas? A podkreślam jeszcze raz, że obecnie Safilin oferuje najbardziej korzystne warunki płacowe.

 

 Komentarze do artykułu

Marek

a rządowa propaganda podaje mityczną \'średnią krajową\' ok 5tys brutto... a w rządzie za \'6tys netto nikt nie będzie robił\'... albo podwyżki w samorządach po 100%, wójt zarobi 18tys brutto... pięknie. 3tys brutto, 2200 netto - 480 EURO. przekraczasz Odrę i masz bez spinki 1300 euro.

Podróżnik

Brutto czy netto bo ma znaczenie he he

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama