Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Pożegnanie z wyjątkowym człowiekiem. Nie żyje Andrzej Modzelewski


Smutna informacja dotarła dziś do naszej redakcji. Po długiej walce z ciężką chorobą zmarł Andrzej Modzelewski. 30 stycznia skończył 59 lat. - Wspaniały człowiek, wyjątkowy dyrektor, wszyscy go kochali, a on najbardziej kochał dzieci, był w stanie zrobić dla nich wszystko. Pamiętam, jak dorabiał na taksówce, aby utrzymać szkołę, którą założył i prowadził w Gromie – mówi ze smutkiem w głosie Alicja Ostaszewska, koleżanka z pracy pana Andrzeja.Andrzej Modzelewski to znana postać w naszym powiecie. Przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego. Przez kilka był też naczelnikiem wydziału oświaty w starostwie. Kandydował nawet na burmistrza Szczytna.


Reklama

 

Reklama

Ale prawdziwą jego pasją była szkoła oraz uczniowie. Potrafił dla niej poświecić wiele. Gdy szkoła w Gromie, którą założył, był dyrektorem i organem prowadzącym potrzebowała wsparcia finansowego, to bez wahania zaczął dorabiać, jako taksówkarz. W dzień uczył uczniów, wieczorami i w weekendy dorabiał, aby jego szkoła istniała, a uczniowie mieli jak najlepiej.

 

- Najtrudniej było nauczyć się nazw ulic – żartował w jednym z wywiadów, jaki wówczas udzielił między innymi dla telewizji Polsat. - Kojarzyłem je raczej z ludźmi, których znam i tam mieszkają. Ale praca jest całkiem dobra. Jako nauczyciel lubię kontakt z ludźmi. Dodatkowo w wakacje miałem sporo czasu, aby tym się zajmować. Poza tym wiem, po co i dla kogo to robię. Chcę, aby te dzieciaki miały swoją szkołę w Gromie.

 

 

- Trudno pogodzić się z jego śmiercią – mówi Alicja Ostaszewska. - Ta smutna informacja przyszła jednak do nas dziś. Andrzej zmarł o 15:10 w domu, przy żonie. Przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał glejaka, guza mózgu. Dla wielu jego choroba była zaskoczeniem, bo on był zawsze uśmiechnięty, radosny, mocny... Wyjątkowy człowiek.

 

Andrzej Modzelewski urodził się 30 stycznia 1965 roku.

 

- W szkole przepracowałam 36 lat, ale tak wyjątkowego człowieka i dyrektora, jakim był Andrzej Modzelewski nie spotkałam – mówi pani Alicja. - Naprawdę wszyscy go kochali...

 

O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce.

 

 Komentarze do artykułu

Do TTT

Nim uschną kwiaty na mogile burmistrz będzie chciał przejąć tę szkołę.

TTT

Andrzeju, już nic nie będzie takie samo bez Ciebie. Obawiam się, że Twoja wielka praca i jedyne w swoim rodzaju zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły w Gronie nie pójdzie na marne. Mam nadzieję, że mieszkańcy Gromu będą potrafili docenić to, co dla nich, a przede wszystkim dla ich dzieci przez tyle lat robiłeś. Żegnaj wielki Przyjacielu małego człowieka.

TTT

Andrzeju, już nic nie będzie takie samo bez Ciebie. Obawiam się, że Twoja wielka praca i jedyne w swoim rodzaju zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły w Gronie nie pójdzie na marne. Mam nadzieję, że mieszkańcy Gromu będą potrafili docenić to, co dla nich, a przede wszystkim dla ich dzieci przez tyle lat robiłeś. Żegnaj Przyjacielu.

Zawsze trafi się jakaś...

EWA

Ada

Do Pani \"ewa\", proszę poczytać ze zrozumieniem , to nie czas i miejsce na złośliwości ,odrobinę sumienia trzeba mieć i szacunku do drugiego człowieka. Zdrowia życzę

ewa , mądry człowiek mówi tylko o tym , na czym się zna.

ewa

szkoła istniała od powojnia, więc jej nie założył, a finansował ją organ a nie pan Andrzej.

Moje imìę nic wam nie powie.

Za wcześnie Andrzeju. Za wcześnie. Tylu młodych ludzi mogło odebrać parę dobrych rad od Ciebie... Za wcześnie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama