Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Powstaną kompleksowe sieci w gminie Dźwierzuty


Gmina Dźwierzuty przymierza się do kompleksowego uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na swoim terenie. - Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU), który umożliwi nam składanie wniosków o finansowe wsparcie na te inwestycje na przykład do programu Polski Ład – wyjaśnia Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Podchodzimy to tematu przyszłościowo i chcielibyśmy zrobić wszystko za jednym razem.W ramach tych działań samorządowcy chcą wybudować m.in. dodatkową studnię głębinową w Orzynach, biologiczne oczyszczalnie ścieków wraz z kanalizacją sanitarną w: Rumach, Łupowie, Julianowie, Sąpłatach.

 


Reklama

Zmodernizowana ma być też Stacja Uzdatniania Wody w Targowie, rozbudowana sieć wodociągowa w Targowie i Orzynach. Z kolei rozbudowa sieci kanalizacyjnej czeka Nowe Kiejkuty, Jabłonka i Olszewka – sieć ma być podłączona do oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach.

Reklama

 

Szacunkowy koszt tylko samego PFU to ponad 200 tys. zł. Inwestycje pochłoną zapewne miliony.Komentarze do artykułu

Czy Rusek Mały wliczany jest do Sąpłat ,czy mieszkańcy tej miejscowości już nie zasługują na lepszy komfort zycia

BaZZ

Niech gmina przypomni sobie że istnieją także inne wioski nieopodal dzwierzut np szczepankowo, Augustowo,gisiel ,gisiel-kolonia mieszkancy tych wiosek też chcieli by dowiedzić sie czy im też nalezy sie siec kanalizacyjna

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama