Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Powiew historii. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. Józefa Palmowskiego


Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach odkrywa kolejne historyczne ciekawostki, przypominając o postaciach ważnych dla lokalnej społeczności.- W tym roku obchodzimy 650-lecie Dźwierzut, co stało się impulsem do poszukiwania historycznych wzmianek o postaciach ważnych dla miejscowości – mówi Ewa Baczewska-Dolińska, dyrektor GOK w Dźwierzutach. - Jedną z nich jest ks. Józef Palmowski, proboszcz z okresu Plebiscytu 1920 roku, który za swoją propolską działalność był prześladowany i musiał uciekać, znajdując schronienie w Wielkopolsce. Po wybuchu wojny trafił do KL Dachau, gdzie został zamordowany 19 stycznia 1945 roku.


Reklama

 

W niedzielę, 23 czerwca mieszkańcy Dźwierzut mieli okazję uczestniczyć w odsłonięciu tablicy upamiętniającej ks. Józefa Palmowskiego. Uroczystość odbyła się w kościele pw Przenajświętszy Trójcy w Dźwierzutach. Obecnie proboszczem kościoła jest ksiądz Jarosław Wiszowaty. Świątynia obchodzi też 140-lecia konsekracji.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.

Reklama

 Komentarze do artykułu

obserwator

Kościół. Msza św. i uroczystość odsłonięcia tablicy. A część ludzi ubrana jakby przyszli wprost z bazaru lub grilla. Może czepiam się, ale coś ważnego zanika :(

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama