Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Powiatowe drogi do samego Zakopanego


W świetlicy wiejskiej w Niedźwiedziach podsumowano drogową współpracę pomiędzy gminą Szczytno, a powiatem. Uroczyście otwarto też przebudowaną w ramach tej współpracy trasę między Olszyny – Gawrzyjałki.

 W uroczystości wziął udział też wojewoda. Szczycieńscy samorządowcy próbowali przekonać go do potrzeby przebudowy regionalnej drogi Via Mazuria.


- Miałaby ona połączyć Nidzicę, Szczytno, Pisz, aż do S8 – wyjaśnia starosta szczycieński Jarosław Matłach. - Powstałaby w ten sposób równoległa trasa do S16, która wygenerowałaby u nas ruch turystyczny i skomunikowała lotnisko w Szymanach ze wschodnimi Mazurami.


 

Koncepcja drogi spodobała się wojewodzie. Zaczął podpytywać o szczegóły.

 

- Próbujemy zainteresować każdego tym tematem, bo to jedyna szansa na ożywienie gospodarcze naszego powiatu – mówi starosta Matłach.


Reklama

 

Podczas piątkowego spotkania głównym celem było jednak podsumowanie powiatowo-gminnej inwestycji – budowy drogi Olszyny – Gawrzyjałki.

 


- Powiat ma tyle kilometrów dróg, co ze Szczytna do Zakopanego – mówił starosta. - Ponad 600 km. Bez dobrej współpracy z gminami, trudno byłoby sprawnie je remontować, czy przebudowywać. Współpraca z panem wójtem Wojciechowskim jest doskonała, dlatego wspólnie zrobiliśmy na terenie gminy naprawdę wiele inwestycji drogowych.


 

Z przebudowy drogi najbardziej zadowoleni są jednak sołtysi Gawrzyjałki i Niedźwiedzi – Wiesław Kulas oraz Waldemar Dziczek.

Reklama

 

- Teraz można bezpiecznie i sprawnie śmigać – śmieją się sołtysi. - Była to bardzo potrzebna inwestycja.

 

Poprawiono odcinek 6 km. Inwestycja kosztowała 975 tys. zł. Połowę tej kwoty samorządy dostały od wojewody, a na pozostałą część zrzuciły się po równo.Komentarze do artykułu

Sylwia czerska

Prośba do Pana starosty.A gdyby tak zadbać o istniejące już drogi powiatowe.dla przykładu ,droga szczytno,rudka.piękne rowy żeby spływała woda.A tymczasem między równe a drogą usypały się wysepki które blokują spływ wody do rowu.stoją ogromne kałuże i rozprskuja się pod kołami. A w razie przymrozku robia6 się ślizgawki. O bezpiecznej jeździe nie ma mowy.warto więc pamiętać O drogach już istniejących.

Zarządcy od siedmiu boleści.

,,Teraz można bezpiecznie i sprawnie śmigać \" , szczególnie jak spadnie śnieg i mróz trzyma wtedy jest lodowisko na drogach powiatowych i gminnych.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama