Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Powiatowe Święto Policji. Iwona Sieja, Agnieszka Warowna, Przemysław Godlewski wyróżnieni medalami i odznakami


Na pasymskim rynku odbyły się w piątek powiatowe obchody Święta Policji. Były wyróżnienia, odznaczenia i awanse. Wśród wyróżnionych znalazła się między innymi Iwona Sieja, pracownik cywilny, która została odznaczona srebrnym medalem za długoletnią służbę. Srebrne odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymali podkom. Agnieszka Warowna i kom. Przemysław Godlewski.


 • Data:

- To święto jest posumowaniem całego roku pracy każdego policjanta i pracownika cywilnego – mówi insp. Arkadiusz Sylwestrzak, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, który był obecny na uroczystości i wręczał medale oraz awanse. - To czas, aby otrzymać wyróżnienia, nagrody oraz spotkać się z bliskimi, czy mieszkańcami, w tym przypadku Pasymia. Służba jest trudna. Czego życzy się policjantom? Powrotu ze służby do domu, rodziny, bliskich. To zawsze jest najważniejsze – dodaje. - I dla nas przełożonych, ale i rodzin funkcjonariuszka.

 

W Pasymiu odznaczono i awansowano kilkudziesięciu policjantów. Srebrny Medal Za Długoletnią służbę otrzymała pracownica cywilna Iwona Sieja. Medal przyznał jej prezydent Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

 

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymali: srebrną – podkom. Agnieszka Warowna, brązową – kom. Przemysław Godlewski.


Reklama

 

- To dzięki wam mieszkańcy powiatu szczycieńskiego czują się bezpiecznie, nawet w najmniejszej miejscowości – mówił z kolei Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Dziękuję za wasz profesjonalizm i za to, ze zawsze możemy na was liczyć.

 

- Jestem niezmiernie dumny z każdego z Was, którzy służycie w naszych szeregach – mówił z kolei inspektor Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Szczytnie. - Wasza odwaga, profesjonalizm i poświęcenie są kluczowe dla budowania zaufania społecznego i zapewnienia stabilności w naszym kraju. Dziękuję za waszą służbę, za wasze oddanie i za to, że jesteście dumą naszej Policji. Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej i budować wspólnotę, która jest bezpieczna i sprawiedliwa dla wszystkich.

 

W szczycieńskiej komendzie pracuje ponad 150 osób. To jedna z największych jednostek powiatowych w regionie.

Podczas powiatowych obchodów Święta Policji 22 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższy stopień służbowy:

Reklama

 • na stopień starszego aspiranta Policji: asp. Grzegorz Kosiński, asp. Marcin Mroziński;

 • na stopień aspiranta Policji: mł. asp. Tomasz Bielski;

 • na stopień sierżanta sztabowego Policji: st. sierż. Kamil Szczepanek, st. sierż. Agata Szoda, st. sierż. Dominik Zdunek

 • na stopień starszego sierżanta Policji: sierż. Andrzej Bondaruk, sierż. Kamil Grzegorczyk, sierż. Wioletta Pichal, sierż. Kamil Rajczyk, sierż. Mateusz Rosa, sierż. Hubert Sudnik, sierż. Dariusz Wierzbicki;

 • na stopień sierżanta Policji: st. post. Aleksandra Olszewska

 • na stopień starszego posterunkowego: post. Kamil Bazydło, post. Damian Ciecierski, post. Marcin Kania, post. Piotr Kobus, post. Mateusz Mikulak, post. Jakub Pliszka, post. Kamil Polak, post. Daniel Studniak, post. Grzegorz Załęski.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama