Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Powiatowe Święto Policji. Iwona Sieja, Agnieszka Warowna, Przemysław Godlewski wyróżnieni medalami i odznakami


Na pasymskim rynku odbyły się w piątek powiatowe obchody Święta Policji. Były wyróżnienia, odznaczenia i awanse. Wśród wyróżnionych znalazła się między innymi Iwona Sieja, pracownik cywilny, która została odznaczona srebrnym medalem za długoletnią służbę. Srebrne odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymali podkom. Agnieszka Warowna i kom. Przemysław Godlewski.


  • Data:

- To święto jest posumowaniem całego roku pracy każdego policjanta i pracownika cywilnego – mówi insp. Arkadiusz Sylwestrzak, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, który był obecny na uroczystości i wręczał medale oraz awanse. - To czas, aby otrzymać wyróżnienia, nagrody oraz spotkać się z bliskimi, czy mieszkańcami, w tym przypadku Pasymia. Służba jest trudna. Czego życzy się policjantom? Powrotu ze służby do domu, rodziny, bliskich. To zawsze jest najważniejsze – dodaje. - I dla nas przełożonych, ale i rodzin funkcjonariuszka.

 

W Pasymiu odznaczono i awansowano kilkudziesięciu policjantów. Srebrny Medal Za Długoletnią służbę otrzymała pracownica cywilna Iwona Sieja. Medal przyznał jej prezydent Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

 

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymali: srebrną – podkom. Agnieszka Warowna, brązową – kom. Przemysław Godlewski.


Reklama

 

- To dzięki wam mieszkańcy powiatu szczycieńskiego czują się bezpiecznie, nawet w najmniejszej miejscowości – mówił z kolei Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Dziękuję za wasz profesjonalizm i za to, ze zawsze możemy na was liczyć.

 

- Jestem niezmiernie dumny z każdego z Was, którzy służycie w naszych szeregach – mówił z kolei inspektor Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Szczytnie. - Wasza odwaga, profesjonalizm i poświęcenie są kluczowe dla budowania zaufania społecznego i zapewnienia stabilności w naszym kraju. Dziękuję za waszą służbę, za wasze oddanie i za to, że jesteście dumą naszej Policji. Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej i budować wspólnotę, która jest bezpieczna i sprawiedliwa dla wszystkich.

 

W szczycieńskiej komendzie pracuje ponad 150 osób. To jedna z największych jednostek powiatowych w regionie.

Podczas powiatowych obchodów Święta Policji 22 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższy stopień służbowy:

Reklama

  • na stopień starszego aspiranta Policji: asp. Grzegorz Kosiński, asp. Marcin Mroziński;

  • na stopień aspiranta Policji: mł. asp. Tomasz Bielski;

  • na stopień sierżanta sztabowego Policji: st. sierż. Kamil Szczepanek, st. sierż. Agata Szoda, st. sierż. Dominik Zdunek

  • na stopień starszego sierżanta Policji: sierż. Andrzej Bondaruk, sierż. Kamil Grzegorczyk, sierż. Wioletta Pichal, sierż. Kamil Rajczyk, sierż. Mateusz Rosa, sierż. Hubert Sudnik, sierż. Dariusz Wierzbicki;

  • na stopień sierżanta Policji: st. post. Aleksandra Olszewska

  • na stopień starszego posterunkowego: post. Kamil Bazydło, post. Damian Ciecierski, post. Marcin Kania, post. Piotr Kobus, post. Mateusz Mikulak, post. Jakub Pliszka, post. Kamil Polak, post. Daniel Studniak, post. Grzegorz Załęski.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama