Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Powiatowa Rada Rynku Pracy rozpoczęła kadencję 2024-2028 (zdjęcia)


W poniedziałek, 17 czerwca w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowo powołanej Powiatowej Rady Rynku Pracy (PRRP) na lata 2024-2028. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli różnych środowisk, od biznesu po organizacje pozarządowe.Beata Januszczyk, dyrektor PUP w Szczytnie, powitała zgromadzonych gości i przedstawiła zadania oraz rolę rady. Każdy z uczestników miał okazję się zaprezentować, co pozwoliło na zbudowanie atmosfery współpracy i wymiany doświadczeń.

 

Jarosław Matłach, starosta szczycieński, wręczył powołania nowym członkom PRRP. Barbara Trusewicz została jednogłośnie wybrana na przewodniczącą, a Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno, na wiceprzewodniczącą.

 

W skład rady weszli również:

Joanna Gawryszewska z Fundacji „Kreolia” w Jerutkach

Krzysztof Karwowski reprezentujący Bank Spółdzielczy w Szczytnie


Reklama

Bartosz Myślak, również z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców

Arkadiusz Niewiński ze Stowarzyszenia „Promyk” w Szczytnie

Grzegorz Licki z Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych w Olsztynie

Aneta Zdunek-Winkowska z Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Olsztynie

 

Kolejnym punktem posiedzenia było wystąpienie Beaty Januszczyk, która przedstawiła stan bezrobocia w powiecie szczycieńskim oraz sprawozdanie z działalności PUP za 2023 rok i pierwsze pięć miesięcy 2024 roku. Członkowie rady uzyskali również szczegółowe informacje na temat planów PUP na rok 2024 oraz podziału środków Funduszu Pracy na różne formy aktywizacji zawodowej.

Reklama

 

PRRP pełni rolę opiniodawczo-doradczą starosty w sprawach polityki rynku pracy, co czyni każdą wymianę poglądów podczas obrad niezwykle cenną. Różnorodność środowisk reprezentowanych przez członków rady zapewnia szeroką perspektywę na kluczowe wyzwania związane z rozwojem lokalnego rynku pracy.

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Tomasz

Jarku, wreczaj i lansuje się ile możesz , gdyż koniec Twój bliski. Gdy tylko Kiersikowski dyrektorem MOSiR zostanie tobie się wszystko ukruci. Większość w radzie stracisz a tym samym szeregowym radnym zostaniesz bo Karol czeka...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama