Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Potrącenie rowerzysty na ul. Słowackiego w Szczytnie [ZDJĘCIA]


Chwilę po 15:30 na ul. Juliusza Słowackiego w Szczytnie doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Poderwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego mężczyznę do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Jego stan jest poważny.- Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z Jeziorną. Ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, wynika, że 41-letni rowerzysta zjeżdżając z ul. Słowackiego, zderzył się z pojazdem osobowym marki Citroen, którym poruszała się 47-letnia kobieta. Kierująca pojazdem osobowym była trzeźwa. - relacjonuje st. sierżant Joanna Manelska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

W akcję ratowniczą zaangażowane zostały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W dalszym ciągu trwają czynności policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, na czas prowadzonych przez nich działań.


Reklama

 

Mundurowi apelują zarówno do rowerzystów, jak i kierujących pojazdami o zwiększoną czujność na drogach. Ciepłe dni sprzyjają spacerom i wycieczkom rowerowym. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Zdjęcia nadesłane przez Czytelnika "Tygodnika Szczytno". Znalazłeś w centrum wydarzeń? Jesteś świadkiem niepokojącej sytuacji? Masz sprawę, zdjęcia lub filmy, którymi chcesz się podzielić? Nie zwlekaj, napisz do nas w wiadomości Facebook, WhatsApp (603 350 668) lub poprzez przycisk ZGŁOŚ WYDARZENIE dostępny na naszej stronie internetowej.

Reklama

 

 Komentarze do artykułu

wiesław mądrzejowski

Jeżdżę i chodzę tymi uliczkami kilka razy dziennie. Są to ulice osiedlowe, bez chodników z ograniczeniami z tego wynikającymi, z równorzędnymi skrzyżowaniami. Znaczna część kierowców jeździ \"na pamięć\", wymusza pierwszeństwo. Zakręt w lewo na dole ul. Słowackiego jest trudny, nie widać, czy ktoś jedzie z przeciwka. To samo przy \"biedronce\" przy skręcie z Wyspiańskiego w Krasickiego. Sytuacje kolizyjne są nagminne. Część kierowców traktuje te uliczki (szczególnie Krasickiego) jak parking. Przydałaby się większa aktywność policji w godzinach otwarcia licznych w okolicy sklepów oraz dobrze ustawione i czyste lustra.

Jurej

Poderwać to moźna dupe na dyskotece a nie samolot.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama