Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Potrącenie na pasach i pijany kierowca, groźnie na drogach powiatu


Minionej doby szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Pomimo wielu apeli nadal dochodzi do sytuacji, kiedy to kierujący lekceważą obowiązujące przepisy i są sprawcami zdarzeń drogowych. Tak było również w przypadku kierującego pojazdem marki Nissan, który potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Natomiast kierujący Fordem nie dość, że był na „podwójnym gazie” to stał się sprawcą kolizji drogowej.We wtorek (16.08.2022 r.) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym z przejść dla pieszych na ul. Skłodowskiej-Curie w naszym mieście.


Reklama

 

59-letni mężczyzna, kierujący pojazdem osobowym marki Nissan potrącił przechodzącą przez jezdnię na przejściu dla pieszych 48-letnią kobietę. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta została przetransportowana do szpitala.

- Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierującym był mieszkaniec województwa mazowieckiego i w trakcie zdarzenia był trzeźwy – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

 

Tego samego dnia w Spyhcowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Udział w nim brały dwa pojazdy osobowe. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem marki Audi. Takie zachowanie 43-letniego mieszkańca Warszawy doprowadziło do zderzenia bocznego pojazdów.

Reklama

 

 

Policjanci przebadali kierujących na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że sprawca zdarzenia ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Kierujący nie podróżowali sami, przewozili pasażerów. Uczestnicy tego zdarzenia nie potrzebowali udzielenia pomocy medycznej. Czynności wobec sprawcy będą prowadzone w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, a o dalszych jego losach zadecyduje sąd.

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych, gdzie pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym. Jazda autem na „podwójnym gazie” jest zabroniona, o czym zapominają nie tylko kierujący, ale i pasażerowie, którzy wsiadają do auta z takim kierującym i nie poczuwają się do reagowania, co może być tragiczne w skutkach. Działaj w myśl zasady – „Widzisz? Reaguj!”. Dzięki temu możesz zapobiec zdarzeniom drogowym, których sprawcami są nietrzeźwi kierujący.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama