Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Potrącenie 9-latka na ulicy F. Leyka i 17-latki w Młyńsku


We wtorek, 27 lipca szczycieńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich rowerzystów. Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Młyńsko. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 17-letnia rowerzystka w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku pojazdem marki VW. Natomiast 9-latek nie zastosował się do znaku B-20 STOP i na ulicy F. Leyka wjechał wprost pod nadjeżdżające VW.We wtroek (27.07.21r.) parę minut po godzinie 18:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-53 w miejscowości Młyńsko w gminie Szczytno.


Reklama

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 17-letnia rowerzystka jadąc przez miejscowość Młyńsko gwałtownie zbliżyła się do osi jezdni, nie sygnalizując zamiaru skrętu w lewo - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. -  Nie upewniła się również czy ma sposobność do wykonania tego manewru, gdyż jadący za nią 24-letni kierowca VW wykonywał już manewr jej wyprzedzania.

 

17-latka z urazem głowy i nogi trafiła do szpitala w Olsztynie. Szczycieńscy policjanci ustalają obecnie dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Istnieje, bowiem podejrzenie, że nieletnia w chwili zdarzenia była nietrzeźwa, a kierowca VW mógł wykonywać manewr wyprzedzania w miejscu zabronionym.

Reklama

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 20:00 szczycieńscy policjanci zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulic F. Leyka w Szczytnie. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że 9-letni rowerzysta jadąc od ulicy Nauczycielskiej w kierunku ulicy F. Leyka nie zastosował się do znaku B-20 STOP i wjechał bezpośrednio pod koła VW.

 

Za kierownicą VW siedziała 40-letnia mieszkanka Dźwierzuty. W chwili zdarzenia była trzeźwa. Na miejsce interwencji wezwani zostali rodzice 9-letniego mieszkańca Szczytna. W wyniku tego zdarzenia chłopiec doznał ogólnych potłuczeń ciała. Nie wymagał jednak dalszej hospitalizacji medycznej.

 

Teraz mundurowi wyjaśnią, dlaczego 9-letni sprawca kolizji, wbrew obowiązującym przepisom, poruszał się sam rowerem po drodze publicznej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama