Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Posypały się mandaty i punkty karne! Policjanci podsumowali weekend na drogach naszego powiatu


Szczycieńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 3 kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nie zabrakło niestety kierujących, którzy wsiadali „za kółko” pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub zatrzymanych uprawnień. Funkcjonariusze obsługiwali również kilka zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu szczycieńskiego.W piątek (17.05.2024 r.) policjanci ze szczycieńskiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości w ramach krajowych działań „Prędkość”. Już po godzinie 11:00 w Wielbarku mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Toyota, który jechał z prędkością 80 km/h w obszarze zabudowanym.

 

- Podczas sprawdzenia danych osobowych kierującego w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 36-latek nie powinien kierować samochodem – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Mieszkaniec województwa mazowieckiego miał zatrzymane prawo jazdy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym oraz punktami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, natomiast sprawą kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień zajmie się sąd – dodaje rzeczniczka.

 

 

Kolejnym kierowcą, który nie zastosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości, był 38-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, który przed godziną 16:00 również został zatrzymany do kontroli drogowej w Wielbarku. Mężczyzna „pędził” z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali także prawo jazdy kierowcy na okres 3 miesięcy.

 

 

Piątkowe popołudnie nie należało do najspokojniejszych, gdyż szczycieńscy policjanci pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych. Przed godziną 17:00 w miejscowości Rudka doszło do zderzenia dwóch samochodów. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Opel 37-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie zachował należytej odległości od poprzedzającego samochodu marki Ford i uderzył w niego.

 

Drugim samochodem podróżował 27-letni mieszkaniec Szczytna oraz dwóch pasażerów. Kierowcy zostali zbadani alkomatem, który wykazał, że oboje byli trzeźwi.

 

- Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia. Sprawca został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym oraz punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – mówi sierżant Pławska.


Reklama

 

 

Po godzinie 19:00 funkcjonariusze pracowali na terenie parkingu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych przy ulicy Chrobrego. Policjanci ustalili, że 37-letnia mieszkanka Szczytna jadąc samochodem marki Chevrolet, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Hyundai, którym kierował 25-letni mieszkaniec Szczytna. Na szczęście i tym razem nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali 37-latkę mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

 

W sobotnie popołudnie (18.05.2024 r.) policjanci obsługiwali zdarzenie drogowe, które miało miejsce na drodze krajowej numer 53 pomiędzy Leleszkami a Pasymiem.

 

- Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec Szczytna jadąc samochodem marki Opel, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, który dachował. 22-latek był trzeźwy, a podróżował z nim 14-letni pasażer – relacjonuje sierżant Pławska. - Uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali ze względu na odniesione obrażenia ciała. Po wstępnych badaniach okazało się, że nie zagrażają one ich życiu. Szczycieńscy funkcjonariusze prowadzą czynności w tej sprawie – dodaje.

 

 

Tego samego dnia po godzinie 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Osoba zgłaszająca na trasie Grom-Jurgi zauważyła nietypowe zachowanie kierującego samochodem, co mogło wskazywać na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast udali się we wskazaną lokalizację, gdzie zastali osobę zgłaszającą, która zatrzymała kierującego samochodem marki Volkswagen.

 

- 53-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zbadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna „wydmuchał” prawie 2,5 promila alkoholu – mówi sierżant Emilia Pławska. - Ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że nie powinien on wsiadać za kierownicę samochodu. Mężczyznę obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i przewieźli go do jednostki w Szczytnie, gdzie trafił do policyjnego aresztu. 53-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do orzeczonego środka karnego.

Reklama

 

 

W niedzielę (19.05.2024 r.) po godzinie 4:00 policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego przy ulicy Kolejowej w Szczytnie. Na miejscu po ustaleniu okoliczności okazało się, że kierujący samochodem marki Audi zasnął podczas jazdy samochodem, w wyniku czego uderzył w metalowe słupki znajdujące się na chodniku. 19-letni mieszkaniec Szczytna został zbadany alkomatem, który wykazał, że był trzeźwy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Ponadto funkcjonariusze sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż samochód nie posiadał polisy OC.

 

 

Policjanci szczycieńskiej drogówki w niedzielne popołudnie dokonywali pomiarów prędkości przejeżdżających pojazdów w miejscowości Wielbark. Po godzinie 16:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 65-letni mieszkaniec województwa pomorskiego jechał z prędkością 103 km/h, za co policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

 

Zaledwie pół godziny później funkcjonariusze w tym samym punkcie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem 49-latka, który jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 złotych w warunkach recydywy oraz 13 punktami karnymi, a ponadto mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

 Komentarze do artykułu

Romek

Rozluźnienie w narodzie. Chyba myślenia, że policja nikogo już nie będzie lapac po zmianie władzy...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama