Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Posypały się kolejne mandaty za szybką jazdę. Kierowco! Zwolnij, zanim będzie za późno


Każdego dnia szczycieńscy policjanci zatrzymują do kontroli kierowców, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, w tym do ograniczeń prędkości. Szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec województwa mazowieckiego, który „pędził” w okolicach Wielbarka z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu do 90.We wtorkowe popołudnie, 4 czerwca, policjanci ze szczycieńskiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości pojazdów na terenie gminy Wielbark. W ich radar „wpadł” kierujący Subaru.

– 39-latek jechał z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi za jego brawurową jazdę samochodem – relacjonuje sierżant Emilia Pławska, rzecznik KPP w Szczytnie.

 

Dzień później policyjny patrol ruchu drogowego dokonywał kontroli prędkości pojazdów przejeżdżających przez obszar zabudowany Wielbarka. Przed 20:00 mundurowi zatrzymali Skodę, która przekroczyła prędkość o 30 km/h. To nie był jednak jego najmniejszy problem…


Reklama

 

– Kierującym był 23-latek z województwa pomorskiego, który w ogóle nie powinien kierować samochodem, gdyż miał zatrzymane prawo jazdy – mówi rzecznik szczycieńskich policjantów

 

 

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości 23-latek został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Za kierowanie samochodem bez uprawnień odpowie jednak przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny wynoszącej co najmniej 1500 złotych.

– Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości wiąże się z ryzykiem spowodowania zdarzenia drogowego. Apelujemy o bycie świadomym i odpowiedzialnym kierowcą – dodaje sierżant.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama