Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Porównywarki kancelarii dla Frankowiczów: Jak znaleźć dobrego prawnika?


Pomoc frankowiczom to branża, która dynamicznie się rozwija, osiągając wartość w miliardach złotych. W tej dziedzinie nie tylko adwokaci i radcy prawni oferują swoje usługi. Niestety, na rynku pojawiły się również tzw. pseudokancelarie działające jako sp. z o.o., zatrudniające wyspecjalizowanych handlowców oraz ekspertów od spraw marketingu. Firmy te korzystają z różnych nieetycznych metod, takich jak zakup gotowych leadów od firm prowadzących porównywarki kancelarii, aby zdobyć klientów. Dlatego ważne jest, aby unikać tego typu zabiegów oraz firm i znaleźć dobrego prawnika frankowego. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak to zrobić.


  • Data:

Zagrożenia związane z porównywarkami kancelarii

Ryzyko sprzedaży danych Frankowiczów

Jak podaje portal Bankingo.pl (https://bankingo.pl/) wyszukując dobrą kancelarię do prowadzenia sprawy przeciwko bankowi, można natrafić na wiele porównywarek i kalkulatorów frankowych. Niestety, wiele z tych platform wymaga podania danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Istnieje ryzyko, że te dane zostaną sprzedane pseudokancelariom, które utrzymują się z "pomocy frankowiczom". Dlatego ważne jest, aby być ostrożnym i nie podawać swoich danych na podejrzanych stronach. Jeśli już korzystamy z kalkulatorów to należy sprawdzić czy strona należy do kancelarii adwokackiej lub radców prawnych - takie kalkulatory są faktycznie przydatnymi narzędziami dla Frankowiczów.

Koszty współpracy z pseudokancelariami

Pseudokancelarie często oferują atrakcyjne cenowo usługi, zachęcając klientów niskim kosztem początkowym. Jednak warto zauważyć, że koszty współpracy z tymi firmami mogą być horrendalne. Pseudo kancelarie pobierają prowizje za wygraną w wysokości nawet ponad 25 procent. To znacznie więcej niż premie pobierane przez renomowane kancelarie adwokackie i radcowskie, które wynoszą zwykle od 3 do 7 procent. Dlatego przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek kancelarią warto dokładnie zapoznać się z warunkami finansowymi.

Jak uniknąć nieuczciwych podmiotów i znaleźć dobrego prawnika frankowego?

Aby chronić się przed nieuczciwymi podmiotami i znaleźć dobrego prawnika frankowego, warto zastosować kilka prostych zasad:

Nie korzystaj z porównywarek kancelarii frankowych

Nie polegaj wyłącznie na porównywarkach kancelarii frankowych. Wiele z tych platform jest prowadzonych przez pseudokancelarie, które płacą za reklamę. Zamiast tego, poszukaj informacji na stronach konkretnych kancelarii adwokackich i radcowskich. Zwróć uwagę, czy mają doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko bankom i czy wygrali już wiele procesów o kredyty frankowe.

Nie podawaj danych na podejrzanych stronach

Jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności strony, nie podawaj na niej swoich danych osobowych. Istnieje ryzyko, że trafią one w nieodpowiednie ręce i będziesz otrzymywać niechciane wiadomości e-mailowe lub telefony od natrętnych telemarketerów. Ważne jest, aby zachować ostrożność i dbać o prywatność swoich danych.

Skorzystaj z narzędzi udostępnianych przez renomowane kancelarie

Jeśli chcesz skorzystać z narzędzi, takich jak kalkulator frankowy, wybierz narzędzia udostępniane przez renomowane kancelarie adwokackie i radcowskie. Takie narzędzia nie wymagają podawania danych osobowych i są bezpieczne w użyciu. Unikaj korzystania z kalkulatorów oferowanych przez podmioty inne niż kancelarie prawnicze, ponieważ mogą próbować manipulować wynikami, aby skusić Cię do skontaktowania się z nimi.

Sprawdź reputację kancelarii

Przed podjęciem współpracy z kancelarią, sprawdź jej reputację. Szukaj informacji na temat sukcesów kancelarii w prowadzeniu spraw frankowych. Czy mają doświadczenie i wygrane procesy w tej dziedzinie? Czy posiadają pozytywne opinie od swoich klientów? Starannie przeanalizuj te informacje, aby znaleźć kancelarię, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Koniecznie sprawdź czy „ekspert od spraw frankowych” stojący na czele kancelarii z którą podpisujesz umowę to faktycznie adwokat lub radca prawny a także czy umowa jest podpisywana z kancelarią a może podmiotem występującym jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Takich spółek unikaj.

Podsumowanie

Wyszukując kancelarię prawną do prowadzenia sprawy przeciwko bankowi w związku z kredytem frankowym, należy być ostrożnym i unikać handlowców oraz sztuczek marketingowych. Nie polegaj na porównywarkach, które często mają na celu zdobycie danych Frankowicza i sprzedaży ich dalej. Zamiast tego, sprawdź reputację konkretnych kancelarii adwokackich i radcowskich, które specjalizują się w sprawach frankowych. Nie podawaj swoich danych na podejrzanych stronach i korzystaj z narzędzi udostępnianych przez renomowane kancelarie. Pamiętaj, że ważne jest, aby znaleźć dobrego prawnika frankowego, który pomoże Ci w walce o sprawiedliwość.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama