Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Ponad 6 mln pójdzie na inwestycje


Gotowy jest projekt budżetu gminy Rozogi na 2022 rok. Trafił właśnie do oceny przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Olsztynie. Po jej opinii zajmą się nim gminni radni. Budżet będzie znacznie skromniejszy.- To efekt cięć, jakie nas dotkną w ramach Polskiego Ładu – mówi wprost Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - Z naszych wyliczeń wynika, że tylko na subwencji ogólnej, oświatowej i wpływów z PIT stracimy niemal 1,5 mln zł. Z tego powodu o tę kwotę musieliśmy przyciąć też wydatki bieżące. Na pewno nie będzie zwolnień, ale nie będzie też nowych miejsc pracy w jednostkach podległych samorządowi. Wszędzie musimy szukać oszczędności.


Reklama

 

Budżet na 2022 rok zakłada dochody na poziomie ponad 29 mln zł, ale za to wydatki mają wynieść aż 32 mln zł. Na inwestycje gmina planuje przeznaczyć 6,2 mln zł. Wśród inwestycji mają znaleźć się między innymi remont dachu na szkole w Rozogach, przebudowa ulicy Powstańców Styczniowych wraz z uliczkami przyległymi oraz budowa dróg w Dąbrowach Działach i Dąbrowach Gównisze.

 

Reklama

Według wyliczeń i deklaracji Ministerstwa Finansów, na Polskim Łądzie gminy nie będą stratne. Jednak w tabeli, przygotowanej przez ministerstwo, wykazano, że Rozogi i Wielbark będą miały niższe dochody. Rząd zapewnia jednak, że otrzymają one rekompensatę. Jak wynika z informacji gminnych, matematyka ma różne oblicza na różnych szczeblach władzy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama