Sobota, 20 Lipiec
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny -

Reklama


Reklama

Pomarańczowy Tydzień w Szczytnie. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano (zdjęcia)


Szczytno rozpoczęło najbardziej pomarańczowy tydzień - Tydzień Cittaslow. Dziś odbyła się pomarańczowa parada, którą zainaugurowano cykl wydarzeń. Paradę poprowadził osobiście Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. Co nas czeka?Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z naszego miasta. Uczniowie przemaszerowali z parku nad Jeziorem Domowym Małym na plażę miejską.

Każda ze szkół przygotowała pomarańczowe akcenty, które dopełnione były emblematami Miasta oraz Stowarzyszenia.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach Tygodnia Cittaslow.

 

Przypomnijmy. W czwartek, 17 grudnia 2021 roku Szczytno zrobił ostatni krok do włączenia się do międzynarodowej sieci Cittaslow International. Tego dnia na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna odebrał certyfikat, który potwierdził przyjęcie naszego miasta do tego elitarnego grona.


Reklama

 

- Jest to idealny moment, bo dostajemy się do tej sieci, kiedy akurat rusza nowa perspektywa na lata 2021 - 2027 wsparcia takich miasteczek jak nasze – mówił wówczas Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Do wzięcia mają być podobne pieniądze, jak w poprzednim rozdaniu, a przypomnę, że Pasym otrzymał 10 mln zł, Lubawa i Lidzbark Warmiński aż po 20 mln zł. Są to pieniądze ekstra, bo dedykowane wyłącznie dla członków stowarzyszenia Cittaslow.

 

 

Idea Cittaslow to maksymalne wykorzystanie walorów miasta - atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują: rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.

Reklama

 

 

Oprócz Szczytna i Morąga do Cittaslow w grudniu dołączły jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy) oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.

 

Szczytno starania o przystąpienie do sieci Cittaslow rozpoczęło w lutym 2019 roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama