Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Pomaga się sercem, trwa zbiórka


Na portalu pomagam.pl pojawiła się nowa lokalna zbiórka. Pieniędzy wiele nie trzeba, bo tylko 2,5 tysiąca złotych. Cel – trampolina podwórkowa dla szczycieńskiego rodzinnego domu dziecka. Akcję rozkręciła Agnieszka Dziwura. Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaZbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodia


Reklama

 

Reklama

Dom rodzinny państwa Dudków mieści się w Szczytnie przy ul. Borowej. Małżonkowie, poza trojgiem własnych dzieci, zapewniają opiekę siedmiorgu innym. Trampolina, z której dzieci chętnie korzystały, zużyła się i na ten moment w życie rodziny wkroczyła Agnieszka Dziwura.

 

Pani Agnieszka pochodzi z Lubelszczyzny, w Szczytnie studiuje kryminologię i pracuje (od niedawna) jako przedstawiciel handlowy.

 

- Przygotowuję pracę licencjacką o placówkach opiekuńczo-wychowawczych i tak trafiłam do rodziny państwa Dudków – mówi. - Od jakichś dwóch tygodni wspieram ich jako wolontariuszka, pomagam dzieciom przy odrabianiu lekcji.

 

Ta krótka współpraca zaowocowała konstatacją, że dzieci chętnie korzystały z trampoliny (niektóre w celach nawet rehabilitacyjnych ze względu na zdrowotne mankamenty) i że stary sprzęt nie nadaje się już do użytku. Aktywna studentka uznała, że w uczelnianych murach zwykłej zbiórki, ze względu na wymagane zgody i procedury, przeprowadzić się nie da, skorzystała więc z drogi łatwiejszej i coraz bardziej powszechnej. Uruchomiła „zrzutkę” internetową.

 

- Nie ma tam wyznaczonego terminu, a potrzeba około 2,5 tysiąca złotych, bo chodzi o zakup urządzenia określonych rozmiarów, solidnego, trwałego, a przede wszystkim bezpiecznego. Taka trampolina kosztuje około 1,8 tys. złotych i więcej. A że portal, za pośrednictwem którego zbiórka jest prowadzona, pobiera 7,5-procentową prowizję uznałam, że kwota 2,5 tysiąca będzie akurat – tłumaczy Agnieszka Dziwura.- To spory wydatek dla rodziny uznałam więc, że poprzez tę zbiórkę uda się ich wspomóc.

 

Zbiórkę na trampolinę można znaleźć w internecie: pomagam.pl/domdzieckamelodiaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama