Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Półmetek bibliotecznego projektu


Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie jest już na „półmetku” projektu „Z biblioteki do sieci”. W ramach działań projektowych do tej pory odbyły się 3 spotkania autorskie online. Każde z nich było transmitowane na żywo na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie.W ciągu ostatnich 3 miesięcy zainteresowane osoby miały okazję zapoznać się z kulisami twórczości autorów piszących w różnych gatunkach dla wielu grup wiekowych. Interaktywne spotkania dawały odbiorcom możliwość zadawania pytań autorowi oraz komentowania na żywo, dzięki czemu mogli oni aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu.

 

Rozmowy z autorami prowadziła Katarzyna Ciak. Na pierwszym spotkaniu biblioteka gościła Wojciecha Chmielarza - dziennikarza, pisarza, autora powieści kryminalnych. Następnie mieliśmy okazję porozmawiać z Zofią Stanecką - autorką powieści, opowiadań, baśni i poradników dla dzieci. Pierwszą połowę cyklu spotkań zakończyło spotkanie z Krystyną Mirek - autorką powieści obyczajowych. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każde wciąz można obejrzeć na bibliotecznym profilu.


Reklama

 

Wydarzenia urozmaicone były zagadkami oraz konkursami z nagrodami. Przedsmakiem spotkań były zagadki literackie „Zgaduj z Bibliofacym”, publikowane kilka dni przez spotkaniem autorskim. Nie zabrakło również chętnych do udziału w konkursach ogłaszanych na spotkaniach autorskich. Nagrodami były książki z dedykacją i autografem autora. Swoje zgłoszenia nadsyłały osoby z całej Polski.

 

Przed nami wakacyjna przerwa w realizacji projektowych przedsięwzięć, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Biblioteka przygotowuje kolejne 3 spotkania. Pierwsze z nich już we wrześniu. Zdradzić możemy, że tym razem spotkanie dedykowane będzie szczególnie dla młodzieży, zainteresowanej literaturą fantastyczną.

Reklama

 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Fot. Ostatnim przedwakacyjnym, wirtualnym gościem biblioteki była Krystyna Mirek.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama