Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Policyjny dozór wobec 68-latka, który znęcał się nad partnerką


Dozór Policji to wolnościowy, nieizolacyjny środek zapobiegawczy, który polega na tym, że podejrzany (oskarżony) pozostający na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Ma on na celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego, ograniczenie swobody, polegającej na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zapobiegawczy zastosowała szczycieńska Prokuratura wobec 68-latka, podejrzanego o przestępstwo znęcania się.


  • Data:

68-letni mieszkaniec gminy Szczytno podejrzany jest o to, że w okresie od lipca 2018 roku do 17 stycznia 2023 roku w jednym z mieszkań na terenie gminy Szczytno, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

 

Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, szarpał za włosy, a także we wrześniu ubiegłego roku uderzył pokrzywdzoną krzesłem. Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich śledczych, podejrzany o znęcanie się nad partnerką, został skutecznie od niej odizolowany. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.


Reklama

 

Przypominamy, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

 

Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Reklama

Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112, bądź bezpośrednio zgłosić Dyżurnemu szczycieńskiej jednostki pod nr tel. (047) 733-12-00, (047) 733-12-01, (047) 733-12-02.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama