Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Policyjne działania „zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych”


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania te prowadzone były w dniach 16-22 września br. pod nazwą Road Safety Days. Akcja od kilku lat koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierana m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.- Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych – wyjaśnia Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, poprzez przekazywanie wiedzy na temat prawidłowych zachowań na drodze oraz utrwalanie w sposób praktyczny, właściwych nawyków podczas korzystania z jezdni.

 

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września 2021r.) oraz akcji pod nazwą Road Safety Days, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zorganizowali spotkania edukacyjno – profilaktyczne z przedszkolakami i uczniami szkół położonych na terenie powiatu szczycieńskiego. Spotkania te odbyły się w Szkole Podstawowej w Rozogach, Szkole Podstawowej w Kolonii w gminie Świętajno, Szkole Podstawowej w Rumach w gminie Dźwierzuty, Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Orzynach w gminie Dźwierzuty, Przedszkolu Samorządowym pn. „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz Niepublicznym Przedszkolu pn. „Kinderland” w Szczytnie.


Reklama

 

 

W trakcie prowadzonych prelekcji sierż. Joanna Manelska, policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej oraz dzielnicowi przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby na drodze unikać zagrożeń i czuć się bezpiecznie.

 

Najmłodsi słuchacze dowiedzieli się także, jak ważne jest noszenie na zewnętrznej odzieży elementów odblaskowych. Policjanci przypomnieli również, że zawieszenie na kurtce czy plecaku odblasku sprawia, że pieszy zauważony zostaje przez kierowcę samochodu dużo wcześniej, co daje mu czas niezbędny na wykonanie odpowiedniego manewru i bezpieczne ominięcie pieszego.

Reklama

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama