Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Policjanci zatrzymali przemytnika papierosów, 40-latek zaczął uciekać na ich widok


Policjanci z Olsztyna patrolujący ulice Szczytna zatrzymali przemytnika papierosów, który próbował uciekać na ich widok. Dogonili go i zatrzymali. Znaleźli przy nim nielegalne papierosy. Łącznie zabezpieczyli 380 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 40-latek naraził Skarb Państwa na stratę blisko 10 tysięcy złotych. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło w środę, 15 lutego. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę na terenie Szczytna, zauważyli mężczyznę, który na ich widok chwycił za torbę, którą miał obok i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku.

 

Funkcjonariusze podjęli pościg pieszy. Dogonili go i zatrzymali. Powód jego ucieczki szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że 40-latek w torbie miał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przyznał, że należą do niego. Policjanci zabezpieczyli przy nim łącznie 380 paczek wyrobów tytoniowych, co w sumie dało 7600 sztuk papierosów.


Reklama

 

W wyniku przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny policjanci nie ujawnili przedmiotów pochodzących z przestępstwa, służących do jego popełnienia oraz przedmiotów, których posiadanie jest zabronione. Mężczyzna usłyszał zarzut. Odmówił składania wyjaśnień, przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

 

Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

ReklamaKomentarze do artykułu

Cyprian Czaplicki

gratulacje debile szkoda że polityków nie ścigacie mendy społeczne za to że nas okradają jawnie tfffu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama