Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku


Aż dwie osoby posiadające narkotyki zatrzymali policjanci w Wielbarku. W piątek w ich ręce wpadł 31-latek, a w niedzielę 28-latek. Obaj to mieszkańcy Wielbarka. Czy to efekt wojny, którą policjanci wypowiedzieli handlarzom narkotyków na terenie Wielbarka? O skuteczniejsze działania w tej kwestii od miesięcy apelują mieszkańcy gminy. Tematem narkomani zajęli się nawet na specjalnej sesji gminni radni.


  • Data:

Policjanci nie przyznają się do tego, że na terenie gminy Wielbark prowadzone są jakieś intensywniejsze działania pod względem zwalczania przestępczości narkotykowej. Mówią raczej o rutynowej pracy. I rzeczywiście, okoliczności zatrzymania 31-latka i 28-latka mogą na to wskazywać. Z drugiej strony potwierdza to jednak opinię mieszkańców, że problem narkotykowy w ich gminie istnieje.

 

W piątek, 9 września mundurowi patrolowali ulicę Kopernika w Wielbarku. Około godz. 2 w nocy zauważyli volkswagena, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia, że kierowca może znajdywać się pod działaniem alkoholu.


Reklama

 

- Na widok radiowozu samochód gwałtownie skręcił – mówi sierżant Agata Stefaniak ze Szczycińskiej policji. - Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej.

 

Auto się zatrzymało. Za kierownicą siedział 31-latek z Wielbarka. Mężczyzna podczas kontroli był nerwowy, ale – jak się okazało – nie tylko z powodu niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Wielbarka nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli znaleźli u niego metamfetaminę.

Reklama

 

Podobnie nerwowy przechodzień zwrócił uwagę policjantów w niedzielę, 11 września, na ulicy Ogrodowej w Wielbarku. 28-letni mieszkaniec Wielbarka został wylegitymowany, a w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz marihuanę.

 

Obaj amatorzy zakazanych używek kolejne godziny spędzili w policyjnej celi i obaj usłyszeli już zarzut posiadania tychże zakazanych substancji. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Brawo

Oczywiscie dla Poicji nie dla radnych z problemami uzaleznienia od komputera :)

Wielbarszczanka

Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama