Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku


Aż dwie osoby posiadające narkotyki zatrzymali policjanci w Wielbarku. W piątek w ich ręce wpadł 31-latek, a w niedzielę 28-latek. Obaj to mieszkańcy Wielbarka. Czy to efekt wojny, którą policjanci wypowiedzieli handlarzom narkotyków na terenie Wielbarka? O skuteczniejsze działania w tej kwestii od miesięcy apelują mieszkańcy gminy. Tematem narkomani zajęli się nawet na specjalnej sesji gminni radni.Policjanci nie przyznają się do tego, że na terenie gminy Wielbark prowadzone są jakieś intensywniejsze działania pod względem zwalczania przestępczości narkotykowej. Mówią raczej o rutynowej pracy. I rzeczywiście, okoliczności zatrzymania 31-latka i 28-latka mogą na to wskazywać. Z drugiej strony potwierdza to jednak opinię mieszkańców, że problem narkotykowy w ich gminie istnieje.

 

W piątek, 9 września mundurowi patrolowali ulicę Kopernika w Wielbarku. Około godz. 2 w nocy zauważyli volkswagena, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia, że kierowca może znajdywać się pod działaniem alkoholu.


Reklama

 

- Na widok radiowozu samochód gwałtownie skręcił – mówi sierżant Agata Stefaniak ze Szczycińskiej policji. - Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej.

 

Auto się zatrzymało. Za kierownicą siedział 31-latek z Wielbarka. Mężczyzna podczas kontroli był nerwowy, ale – jak się okazało – nie tylko z powodu niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Wielbarka nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli znaleźli u niego metamfetaminę.

Reklama

 

Podobnie nerwowy przechodzień zwrócił uwagę policjantów w niedzielę, 11 września, na ulicy Ogrodowej w Wielbarku. 28-letni mieszkaniec Wielbarka został wylegitymowany, a w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz marihuanę.

 

Obaj amatorzy zakazanych używek kolejne godziny spędzili w policyjnej celi i obaj usłyszeli już zarzut posiadania tychże zakazanych substancji. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Brawo

Oczywiscie dla Poicji nie dla radnych z problemami uzaleznienia od komputera :)

Wielbarszczanka

Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama