Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Policjanci szukają właściciela kota przywiązanego do znaku drogowego


Policjanci szukają właściciela kota, którego ktoś przywiązał do znaku drogowego przy ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie. Ale to niejedyna „zwierzęca” interwencja funkcjonariuszy minionego weekendu. Zaopiekowali się oni bowiem też beaglem, który błąkał się przy krajówce w okolicach Jedwabna.W sobotę, 13 marca tuż przed godziną 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej 58 błąka się pies rasy beagle. Funkcjonariuszy o incydencie zawiadomiła 19-letnia mieszkanka Jedwabna.

 

- Na trasie Szczytno - Dzierzki policjanci zastali zgłaszającą i wystraszonego czworonoga – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z uwagi na okoliczności, które zagrażały jego bezpieczeństwu, mundurowi przetransportowali psiaka schroniska. Zanim Beagle wskoczył do policyjnego radiowozu, wykazywał się ogromną chęcią zabawy, co wywołało uśmiech na twarz zgłaszającej oraz szczycieńskich funkcjonariuszy.

 

.


Reklama

Mundurowi przewieźli psinę do schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie, gdzie została on objęta specjalistyczną opieką. Finał tego zdarzenia był taki, że właściciele już następnego dnia zgłosili się po swojego czworonoga, dzięki temu beagle cały i zdrowy wrócił już do domu.

Reklama

 

W poniedziałek, 15 marca parę minut po godzinie 01:00 kolejna zaniepokojona 19-latka poinformowała funkcjonariuszy, że na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie zauważyła przywiązanego do znaku drogowego kota.

 

- Zwierzę było bardzo zadbane – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - Posiadało szelki i smycz. Przywiązane było do znaku drogowego usytuowanego przy pasie zieleni w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. M. C. Skłodowskiej. 19-letnia mieszkanka Szczytna, która zgłosiła interwencję wykazała się ogromnym zaangażowaniem i wyraziła chęć zaopiekowania się kociakiem, do czasu ustalenia jego właściciela.

.

- Zatem jeśli jesteś właścicielem/lką odnalezionego na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie kota, skontaktuj się z policjantami szczycieńskiej komendy, którzy udzielą Ci informacji, gdzie obecnie Twój pupil przebywa! - zachęca policjantka.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Seneka

Odpowiadam Mieszkańcowi Powiatu: Oby!

Kowal

Seneka, dzięki za głos rozsądku. Zagubione zwierzaki są tak samo ważne jak zagubione rowery i zagubione pieniądze. Dla niektórych nawet ważniejsze. Życie - nawet kota i psa - zawsze chyba powinno być ważniejsze niż przedmioty i forsa? Nie wolelibyście żyć w takim świecie, gdzie tak jest?

Seneka

Są rzeczy i mniej ważne ale jednakowoż ważne. Nie wiem czy to rozumiesz?

mieszkaniec powiatu

właściciela kota szukają? a tego Pana co okradł bank znaleźli? bo koleżance jak rower ukradli to nie znaleźli, we mnie uderzył samochód i uciekł sprawca też nie odnaleziony.....ale może właściciel kota będzie miał więcej szczęścia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama