Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny czwartek


Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w świąteczny czwartek. Rekordzista miał ponad 2 promile. Na drogach naszego powiat doszło też, do kilku kolizji i wypadków. Na trasie Nowy Dwór –Witowo dachowała skoda.W miniony czwartek (03.06.21r.) tuż przed godzina 04:00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Polskiej w Szczytnie zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie do zatrzymania się.

 

- Kierowca jednak gwałtownie przyśpieszył i odjechał – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Auto i kierowcę zatrzymali na ulicy Wileńskiej. Okazało się, że za „kółkiem” Audi siedział 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, a na miejscu pasażera jego o dwa lata starszy znajomy. Mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu od obu mężczyzn. Kierowca w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, okazało się, że 27-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Na tym podróż dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego zakończyła się. 29-letni pasażer pojazdu został zwolniony do domu, a kierowca „wylądował” w policyjnej celi.

 

 

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 15:00 wielbarscy policjanci na ulicy Jagiełły, wyeliminowali z ruchu 48-letniego kierowcę pojazdu marki Daewoo Matiz. Mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad 0,5 promila. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez właściciela.


Reklama

 

Niespełna 20 minut później, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego, w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę pojazdu marki Opel. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny, mundurowi potwierdzili, że mają do czynienia z 37-letnim mieszkańcem powiatu łomżyńskiego, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

Z kolei o godzinie 16:15 na trasie Nowy Dwór –Witowo w gminie Jedwabno doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu wynika, że 30-letni mieszkaniec gminy Pasym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego doszło do wywrócenia się pojazdu. Na szczęście 30-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. Powodem tej kolizji mogła być również nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

 

W piątek, 4 czerwca parę minut po godzinie 04:00 na ulicy M. Kopernika w Wielbarku funkcjonariusze z zespołu patrolowo – interwencyjnego miejscowego posterunku, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. 59-latek wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy, a jego samego przekazali najbliższym.

Reklama

 

Mundurowi po raz kolejny apelują! „Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje, nawet te nie odwracalne w skutkach. Przypominamy też, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś spożywał alkohol dzień wcześniej wydaj mu się, że w organizmie nie pozostało ani śladu po „promilach”. Dlatego, zanim wsiądziesz „za kierownicę” poddaj się badaniu na określenie Twojego stanu trzeźwości.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama