Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Policjanci „drogówki” zatroszczyli się o czworonoga


Pełnili służbę w okolicach miejscowości Piwnice Wielbark w gminie Wielbark, gdy na ich oczach pod koła Toyoty niespodziewanie wbiegł pies. 34-latka nie miała szans wyhamować i doszło do zderzenia z czworonogiem. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali udzielając kobiecie wsparcia i szukając pomocy dla rannego czworonoga.Rozpytali pobliskich mieszkańców szukając jego właściciela oraz skontaktowali się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Wielbark. Dzięki wrażliwości i szybkiej reakcji mundurowych psiak szybko trafił pod opiekę weterynarza, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc.

 

Służba w Policji bywa nieprzewidywalna. Mundurowi nigdy nie są w stanie przewidzieć, z jakim zdarzeniem za chwilę przyjdzie im się zmierzyć. Interweniują w sprawie konfliktów rodzinnych, dbają o ład i porządek publiczny, czuwają nad bezpieczeństwem na drodze. Wczoraj (15.11.21r.) w godzinach porannych taką służbę rozpoczynali funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy. Stojąc w punkcie kontroli, czuwali nad bezpieczeństwem kierujących, którzy poruszali się krajową 57.


Reklama

 

W pewnym momencie usłyszeli pisk hamowania. Gdy zwrócili swój wzrok w kierunku nadjeżdżającej Toyoty zauważyli pod kołami pojazdu błąkającego się, wystraszonego psa. Pomimo, iż 34-latka jechała prawidłowo to nie zdarzyła wyhamować i doszło do zderzenia z czworonogiem. Mundurowi natychmiast zareagowali. Udzielili wsparcia kierującej, która na szczęście nie doznała żadnych obrażeń i zatroszczyli się o rannego zwierzaka. Natychmiast poinformowali przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Wielbark o zaistniałym zdarzeniu oraz rozpytali pobliskich mieszkańców w poszukiwaniu właścicieli czworonoga. Dzięki wrażliwości i szybkiej reakcji mundurowych psiak błyskawicznie trafił pod opiekę weterynarza, który udzielił mu specjalistycznej pomocy. Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Wielbark zatroszczyli się również o zapewnienie mu dalszego schronienia.

Reklama

 

Jeżeli Jesteś właścicielem/ką czworonoga skontaktuj się z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Wielbark. Tam uzyskasz informację, gdzie obecnie piesek przebywa.

KPP Szczyno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama