Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Policja źródłem wiedzy o bezpieczeństwie (zdjęcia)


„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” to specjalny program skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania. Szczycieńskich policjantów w ramach tej akcji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie.



Uczniowie zwiedzili salę odpraw szczycieńskich mundurowych a następnie dowiedzieli się, do jakich celów wykorzystany jest „Przyjazny pokój przesłuchań dzieci”.

 

 

Kierownik ogniwa konwojowego szczycieńskiej komendy nadkom. Sławomir Matuszyk zapoznał uczniów ze specyfiką pracy policjantów „konwojówki” oraz zaprezentował sprzęt służbowy wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas pełnienia służby.


Reklama

 

 

Ogromną atrakcją okazało się spotkanie dzieci z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego kom. Pawłem Przybyłkiem, który opowiedział dzieciom, o tym czy zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów szczycieńskiej komendy.

 

 

Podkom. Daniel Bałdyga opowiedział z kolei, na czym polega jego policyjna specjalizacja i jakie znaczenie ma ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych dla śledztwa. Zaprezentował także zawartość swojej służbowej walizki, która pełna jest „tajemniczych” sprzętów. Dzieci miały szanse zrobić sobie odcisk linii papilarnych palców.

Reklama

 

 

Na zakończenie kom. Paweł Przybyłek wręczył dzieciom słodkości oraz życzył udanych i bezpiecznych ostatnich dni ferii.

 

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Szczytno z poważnymi wadami
    Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

    Barany


    2022-05-27 06:56:29
  • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
    Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

    Mieszkanka


    2022-05-26 22:16:07
  • Miód idzie w parze z opłatkiem
    To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

    kropidło


    2022-05-26 13:45:17
  • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
    Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

    Można ? , można.


    2022-05-25 19:31:05
  • Sobieski kończy 70 lat
    Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

    Halina Bielawska, matura \'77


    2022-05-25 17:38:14
  • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
    Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

    Jogucjusz


    2022-05-25 16:55:40
  • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
    Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

    Nałogowy palacz


    2022-05-25 15:28:26
  • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
    Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

    borsux


    2022-05-25 10:04:29
  • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
    Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

    Mieszkaniec ulicy Reja


    2022-05-25 07:05:28
  • Seniorzy chcą... tańczyć
    Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

    Radek


    2022-05-25 06:30:51