Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Policja apeluje: Nie narażaj bliskich na święta w izolacji. Noś maseczkę!


Przedświąteczna gorączka powoli zaczyna dopadać coraz więcej osób. Ważne jest to, by w tym czasie nie zapomnieć, że wciąż zmagamy się z pandemią i wciąż obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Dlatego jeżeli nie chcecie świąt spędzić na kwarantannie, a podczas świątecznych zakupów wydać więcej niż zaplanowaliście, to pamiętajcie o tym, by wchodząc do sklepu założyć maseczkę zasłaniającą usta i nos. Wewnątrz możecie spotkać policjantów, którzy to sprawdzą. Stosowanie się do obowiązujących nakazów zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem i chroni przed ukaraniem mandatem.Policjanci niezmiennie od wielu miesięcy czynnie uczestniczą w działaniach, które mają pomóc nam wszystkim wygrać z pandemią. Funkcjonariusze sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy je ignorują.

 

Przekonał się o tym pewien mężczyzna, wobec którego w czwartek (09.12.2021) wieczorem interweniowali policjanci w Nowym Mieście Lubawskim. Po godz. 21:00 na ulicy Jagiellońskiej zauważyli w sklepie mężczyznę, który nie przestrzegał obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Na widok mundurowych mężczyzna założył maseczkę, jednak w trakcie jego legitymowania okazało się także, że 36-latek w ogóle nie powinien znajdować się w sklepie, ponieważ jest objęty nakazem kwarantanny. Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Informacja o nieprzestrzeganiu przez niego kwarantanny domowej trafiła już do inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy w drodze decyzji administracyjnej również mogą nałożyć na niego karę.


Reklama

 

Szczególnie teraz, w okresie świąteczno-noworocznym, możemy spodziewać się większego zagęszczenia osób w sklepach, galeriach handlowych, środkach komunikacji publicznej. Wszyscy musimy zadbać o to, by z tego powodu nie wzrosła liczba zakażeń i hospitalizacji. Przestrzegając obowiązujących przepisów zmniejszamy też ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich koronawirusem, a co za tym idzie zmniejszamy ryzyko spędzenia świat w izolacji lub na kwarantannie.

 

Reagując na zwiększony ruch spowodowany przedświąteczną gorączką, policjanci, wspierani przez strażników miejskich i gminnych, prowadzą intensywne kontrole, które dotyczą zarówno przestrzegania nakazu korzystania z maseczek w określonych sytuacjach, jak i zasad przebywania na kwarantannie.

Reklama

 

źródło: https://warminsko-mazurska.policja.gov.plKomentarze do artykułu

Kaganiec drodzy czytelnicy chroni tylko przed mandatem, dawno temu Szumowski powiedział prawdę, że ta szmatka przed niczym nikogo nie chroni...to nie jest walka z pandemią, tylko to jest walka z ludźmi w imię plandemii. Zobaczcie co, już w Austrii się dzieje, tam już planują ludzi do więzienia wsadzać, za to, że nie chcą popełnić genetycznego samobójstwa...teraz widzicie, przeciwko komu jest ta wojna?...Was Policjanci, czeka to samo, już teraz wiemy, że Policję, medyków i nauczycieli, czeka obowiązek WYSZCZEPIENIA, Wasze rodziny też, może pora przypomnieć sobie, kogo ślubowaliście chronić, drodzy Policjanci.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama