Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu (zdjęcia)


Szczycieńscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach naszego powiatu. - Był w miarę spokojnie – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Nie obyło się jednak bez zdarzeń drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących na drodze warunków oraz wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego bez uprawnień. Postawili również zarzut spowodowania kolizji pod działaniem alkoholu i narkotyków 29-letniemu mieszkańcowi Pasymia, który dzień przed Wigilią zderzył się z Sharanem i Skodą.29-letni sprawca kolizji pod działaniem alkoholu i narkotyków.

 

W czwartek (23.12.21r.) około godz. 7:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK-53 w pobliżu miejscowości Leleszki, gm. Pasym.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”, którzy pracowali na miejscu wynika, że 29-letni kierowca pojazdu marki Ford, jadąc w kierunku Pasymia, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru 29-latek doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki VW Sharan, a następnie do czołowego zderzenia z pojazdem marki Skoda. Sharanem podróżował 62-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wspólnie z 62-letnią pasażerką, a Skodą 54-letni mieszkaniec Szczytna.

 

Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. W trakcie prowadzonej przez mundurowych interwencji okazało się, że sprawca kolizji, 29-letni mieszkaniec Pasymia, jest nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad promil alkoholu. W trakcie zatrzymania 29-latek zaczął zachowywać się nerwowo. Mundurowi przebadali również mężczyznę na zawartość ewentualnych narkotyków w organizmie. Okazało się, że 29-latek był pod działaniem amfetaminy i marihuany.

 

 

Nietrzeźwy kierowca VW wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

 

Tego samego dnia (23.12.21r.) około godz. 18:00 szczycieńscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po miejscowości Pasym porusza się nietrzeźwy kierowca pojazdu marki VW.

Na miejsce zgłoszonej interwencji skierowani zostali funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego. Mundurowi na ulicy J. Burskiego w Pasymiu zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego mieszkańca gminy Pasym. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że „wydmuchał” on blisko 1 promil.


Reklama

 

 

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków przyczyną kolizji w Orzynach, gm. Dźwierzuty.

 

W piątek (24.12.21r.) tuż przed godziną 12:00 funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Orzyny w gminie Dźwierzuty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierowca pojazdu marki BMW nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. 23-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Audi, którym kierowała 32-latka.

Kobieta uskarżała się na ból kręgosłupa, dlatego medycy podjęli decyzję o przetransportowania kobiety do szpitala. Na szczęście po przeprowadzaniu szczegółowych badań okazało się, że 32-latka nie doznała żadnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze zakwalifikowali to zdarzenie, jako kolizję drogową. 22-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.

 

 

51-letni kierowca Forda wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z Citroenem. Troje pasażerów przetransportowanych do szpitala.

 

W niedzielę (26.12.21r.) tuż przed godziną 11:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Targowska Wólka/Kałęczyn w gminie Dźwierzuty.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego wynika, że 51-letni kierowca pojazdu marki Ford wyjeżdżał z jednej z posesji położonej w miejscowości Targowo. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu od miejscowości Targowo, kierowcy pojazdu marki Citroen. 51-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty podróżował sam. Za kierownicą Citroena siedział 47-latek, który przewoził pięcioro pasażerów w wieku 70, 39, 36, 15 i 12 lat.

Reklama

 

39-letnia pasażerka Citroena oraz dzieci w wieku 12 i 15 lat zostali przetransportowani do szpitala. Poszkodowani to mieszkańcy gminy Dźwierzuty.

 

Śledczy wykonali oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Teraz wyjaśniać będą dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

 

Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. 47-letni kierowca Peugeota miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Tego samego dnia (26.12.21r.) około godz. 11:00 na ulicy Warszawskiej w Rozogach, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Peugeot. Po raz kolejny intuicja mundurowych nie zawiodła. Policjanci od razu wyczuli od 47-letniego mieszkańca gminy Rozogi silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu Wynik jednoznacznie wskazał ponad 2 promile. Ponadto w trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych ustalano, iż 47-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania.

 

 

33-latek za kierownicą Seata. Kierujący bez uprawnień, a pojazd bez badań technicznych.

 

Również w niedzielę (26.12.21r.) tuż przed północą, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Olsztyńskiej w Jedwabnie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Seat. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych i ustalili, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania. Na tym dalsza podróż 33-latka zakończyła się. Został on ukarany mandatem karnym oraz „stracił” dowód rejestracyjny pojazdu, gdyż auto nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama