Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Podsumowanie pierwszego noworocznego weekendu na naszych drogach


Szczycieńscy policjanci podsumowali pierwszy, noworoczny weekend na drogach naszego powiatu. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 45-letniego mieszkańca Warszawy, który pędził Toyotą w obszarze zabudowany z prędkością 108 km/h. W ręce mundurowych „wpadł” również 26-latek, który nietrzeźwy zasnął za kierownicą VW oraz 25-letni kierowca Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie amfetaminę.W czwartek (31.12.20r.) około godz. 12:00 w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Parę minut po godzinie 13:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżająca się Toyota nadjeżdża z nieprzepisową prędkością. Kierowca w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że to 45-letni mieszkaniec Warszawy. Kierowca odczuł konsekwencje swojej zbyt szybkiej jazdy. Policjanci wystawili mu mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił on uprawnienia do kierowania.

 

 

W piątek (01.01.21r.) około godz. 06:30 szczycieńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zasnął za kierownica VW Passata i zatrzymał się na polnej drodze w miejscowości Nowe Gizewo, w gminie Szczytno. Szybko okazało się, co było powodem złego stanu psycho-fizycznego 26-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Gdy mundurowi otworzyli drzwi do pojazdu, od razu wyczuli silną woń alkoholu i zauważyli wewnątrz VW liczne puszki po napojach alkoholowych. Gdy funkcjonariuszom udało się w końcu dobudzić 26-latka ustalili oni, że mężczyzna spożył 5 piw, a następnie wracając Passatem do domu zasnął za jego kierownicą. W trakcie badania stanu jego trzeźwości okazało się, że miał po ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście podróżował sam i nie spotkał tej nocy nikogo na drodze. 26-latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi.


Reklama

 

Tego samego dnia parę minut po godzinie 23:00 na ulicy Warszawskiej w miejscowości Rozogi, policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy podjęli czynności mające na celu zatrzymanie do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Audi. Szybko okazało się jednak, że kierujący ma inny plan i nie zamierza się jej poddać. Mundurowi ustalili dane właściciela pojazdu, który pomimo wydania mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli i udali się pod adres jego zamieszkania. Pod tym adresem mundurowi zatrzymali 25-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, a także posiadał przy sobie amfetaminę. Niebawem 25-latek odpowie przed sądem za prowadzenie Audi pod działaniem substancji psychotropowych i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

 

Natomiast w sobotę (02.01.21r.) tuż przed godziną 20:00 na ulicy Spacerowej w miejscowości Pasym, funkcjonariusze szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Mercedes. Za kierownicą pojazdu siedział 34-letni mieszkaniec gminy Pasym. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 34-latek „wydmuchał” blisko 3 promile.

 

Reklama

W tym przypadku nietrzeźwego, nieodpowiedzialnego kierowcę udało się wyeliminować z ruchu drogowego, dzięki właściwej postawie obywatelskiej innego jej uczestnika. 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny apelują! „Myśl trzeźwo” – nie wsiadaj za żadną kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadzący swój pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama