Niemal 1000 produktów dostępnych od ręki: kule, wózki inwalidzkie, chodziki, materiały pielęgnacyjne, pieluchomajtki dla dorosłych czy sprzęt rehabilitacyjny... I to wszystko w doskonałej cenie. Ponad połowa produktów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Szczytnie powstał właśnie profesjonalny sklep medyczny. Jego właścicielką jest Paulina Wysmułek. Jak sama mówi zakochała się w Szczytnie i to właśnie dlatego zdecydowała się tu otworzyć swój biznes.
Sklep pani Pauliny znajduje się przy ulicy Skłodowskiej–Curie 15, na parterze budynku Cechu Rzemiosł. To zaledwie 200 metrów od szpitala. Lokalizacja jest istotnym elementem, bo dzięki niej pacjenci, czy ich rodziny mają zaledwie kilka kroków, aby zaopatrzyć się w potrzebne materiały medyczne, rehabilitacyjne czy pielęgnacyjne. A tak doposażonego sklepu próżno szukać gdzie indziej w regionie.
Szczytno lepsze niż Olsztyn
- Na lokalizację naszego sklepu wybraliśmy Szczytno, bo jest to miasteczko, które bardzo mi i mojemu mężowi się podoba – mówi z uśmiechem Paulina Wysmułek. - Na razie związani jesteśmy z Olsztynem, ale myślę, że to właśnie do Szczytna się sprowadzimy. Jest tu dużo jezior, lasy. Marzy nam się własny domek właśnie gdzieś blisko przyrody. Poza tym będziemy mieli bliżej do naszych rodzin, bo mąż pochodzi z okolic Łysych, a ja jestem spod Łomży.
Mąż pani Pauliny to fizjoterapeuta, ona jest ekonomistką. Takie połączenie daje szanse na sukces sklepu medycznego.
- Najważniejsi są dla nas klienci i pacjenci – mówi pani Paulina. - Dlatego nieustannie rozwijamy nasze usługi, na przykład za jakiś czas nasi klienci będą mieli też możliwość wypożyczania sprzętu medycznego, czy rehabilitacyjnego. Dodatkowo w najbliższym czasie będziemy mieć w ofercie dowóz naszych produktów do pacjentów. Jest to niezwykle istotne przy zaopatrzeniu comiesięcznym w pieluchomajtki dla dorosłych.
NFZ dopłaca
Sklep Medyczny Kurpia działa w Szczytnie od początku kwietnia. Wyposażony jest doskonale. Od ręki dostępne jest tam około 1000 produktów. - Od inkontynencji, czyli pieluch, wkładek, podkładów, po ortopedię, rehabilitację, kompresję, czy elementy kosmetyczne i estetyczne, jakimi są na przykład peruki i protezy piersi – wylicza Karolina Wesołowska, która pracuje w sklepie i odpowiada za kontakt z pacjentami, klientami oraz doradza im, jak przebrnąć na przykład przez formalności związane z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Mamy też kontrakt z NFZ. Sprawia on, że większość dostępnych produktów jest refundowana od 70% do 100%. Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy, że wózki oraz stomia są refundowane w całości, a pacjent za nie nic nie płaci. W przypadku produktów nierefundowanych w 100% przez NFZ, pacjent może starać się o dofinansowanie z instytucji takich jak PFRON, PCPR, MOPS czy Aktywny Samorząd.
Tlen na zawołanie
Jeśli jakiegoś produktu nie ma na półce, to na życzenie klienta pojawi się on nawet w ciągu dwóch dni.
Sklep Medyczny Kurpia ma w swojej ofercie między innymi: wózki inwalidzkie, wózki i skutery elektryczne, balkoniki, chodziki, kule, materace przeciwodleżynowe, ciśnieniomierze, termometry, czy tak poszukiwane w dobie koronawirusa pulsoksymetry oraz koncentratory tlenu, które wspomagają leczenie koronawirusa.
- Mamy też urządzenia do rehabilitacji, czy CPAP-y, czyli aparaty do bezdechu sennego – mówi pani Karolina. - Wiem, że są to urządzenia bardzo poszukiwane. W naszym sklepie są dostępne od ręki. Zapraszam do odwiedzin. Wszystko jest w jednym miejscu, nie trzeba już krążyć po całym mieście, czy powiecie, aby szukać środków higieny, pielęgnacji, czy doskonałego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Oferujemy nie tylko produkty, ale też dzielimy się wiedzą jak uzyskać dofinansowanie na zakupy różnych produktów, np. wózek elektryczny, łóżko, schodołaz. Nasza oferta zaspokoi każdego, bo mamy produkty i dla niemowlaków, i dzieci starszych, młodzieży, dorosłych i seniorów...
Bariery już niestraszne
W Sklepie Medycznym Kurpia można też kupić wyposażenie przeznaczone do dostosowania pomieszczeń mieszkalnych do osób niepełnosprawnych, czy starszych.
- Mamy pełną gamę takich rzeczy – mówi Paulina Wysmułek. - Uchwyty, poręcze, podjazdy, czy krzesła toaletowe.
Sklep wyposażony jest też w szereg produktów profilaktycznych, takich jak na przykład buty, wkładki, czy preparaty dbające o stopy, zapobiegające płaskostopiu, odciskom... - Najlepiej jak każdy odwiedzi nas indywidualnie, doradzimy, podpowiemy – śmieje się pani Paulina. Zapraszamy. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.
Na zdjęciu: Paulina Wysmułek i jej 7-miesieczna córeczka Marysia oraz Karolina Wesołowska.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33