Pięcioosobowa grupa radnych i urzędników z burmistrzem na czele pojechała na lotnisko w Gdańsku 50-osobowym autokarem. Zdaniem radnego Piotra Gregorczyka to koszt około 9-10 tys. zł. Radny właśnie otrzymał odpowiedź na swoje zapytanie. - Jest bardzo ciekawa – mówi z uśmiechem.
Temat został poruszony na jednej z sesji. Sprawa dotyczy wyjazdu radnych i urzędników na lotnisko w Gdańsku, skąd dalej polecieli do Herten.
- Pięć osób w 50-osobowym autokarze Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie – mówi Piotr Gregorczyk, autor interpelacji. - Autokar najpierw ich zawiózł, wrócił do Szczytna, potem po nich pojechał ponownie do Gdańska i przywiózł do Szczytna. Lekko licząc jest to koszt kilku tysięcy złotych za wynajem takiego pojazdu.
Radny w poniedziałek, 21 października otrzymał odpowiedź na swoje zapytanie.
- Ten wyjazd kosztował, zdaniem pana burmistrza Stefana Ochmana, 1 tys. zł – mówi Gregorczyk. - Cieszę się, że mamy tak taniego przewoźnika. Nie omieszkam powiadomić o tym nasze szkoły, kluby, czy stowarzyszania, aby korzystały z usług ZKM, jeśli oferuje usługi po tak niskich stawkach. Świetna wiadomość. Liczę, że te stawki będą dla wszystkich, anie tylko dla wybranych radnych, urzędników, czy burmistrza. Delegacja skorzystała z 50-osobowego autokaru, mimo że ZKM dysponuje 7-osobowym samochodem i 27-osobowym busem. - Miały być popsute, trochę trudno mi w to jednak uwierzyć – dodaje radny. - Że aż tak długo.
Publikujemy całą odpowiedź na interpelację radnego Gregorczyka:
"W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 3 października 2024 r. informuję, że koszt przejazdu 5-osobowej delegacji do Gdańska wyniósł 1000 złotych, a zrealizował go Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Szczytnie, który złożył najkorzystniejszą ofertę w uprzednio przeprowadzonym rozeznaniu cenowym.
Powyższy przejazd miał być zrealizowany 27-osobowym busem Isuzu, ale uległ on poważnej awarii. Nie chcąc pozostawić delegacji bez środka transportu w ostatniej chwili Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Szczytnie zdecydował się na realizację zlecenia autokarem 50-osobowym.
Jednoczesnego wyjaśnienia wymaga, że ww. spółka jest w posiadaniu także samochodu marki Dacia LODGY, który ma 2 dodatkowe, rozkładane siedzenia w miejscu przestrzeni bagażowej. Jednakże przewóz ww. samochodem nie mógł się odbyć, bowiem do Gdańska łącznie podróżowało 6 osób (z kierowcą) z bagażami (wyjazd trwał kilka dni).
Ponadto informuję, że Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Szczytnie, który złożył najkorzystniejszą ofertę, zrealizował także zlecenie związane z pobytem i obsługą delegacji z miast partnerskich (Żywca, Herten i Solecznik) w ramach Dni i Nocy Szczytna, które obejmowało zarówno transfer lotniskowy, jak i przewozy osób na terenie Miasta Szczytno. Koszt tego zlecenia to kwota 2950 zł."
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33