Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Pijany weekend na drogach, promile uśpiły kierowcę fiata


Aż czterech nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z ruchu szczycieńscy policjanci. Kierowców zatrzymano między innymi w: Wesołowie, Wielbarku, Nowym Dwórze, Rozogach...W sobotni poranek (21.05.2022 r.) patrol ruchu drogowego w miejscowości Wesołowo zatrzymał do kontroli pojazd marki Golf. Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec gmin Wielbark, funkcjonariusze wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że miał on prawie dwa promile alkoholu. Ponadto, gdy funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

Około godz. 11:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” w jednej z miejscowości gminy Wielbark zatrzymali do kontroli drogowej 60-letniego rowerzystę. Styl jazdy wzbudził w funkcjonariuszach podejrzenie, że może on być nietrzeźwy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, 60-latek mieszkaniec gminy Wielbark miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.


Reklama

 

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego Audi a „wpadł” w miejscowości Nowy Dwór gmina Jedwabno około godz. 16:00. Za kierownicą siedział 37-latek, mieszkaniec gminy Jedwabno. Badanie wykazało, że miał on prawie jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W niedzielę (22.05.2022 r.) po godz. 18:00 dzięki czujności innych użytkowników ruchu drogowego patrol ruchu drogowego wyeliminował kolejnego kierowcę, który poruszał się na „podwójnym gazie” w okolicy Rozóg. 53-latek, jadąc „gzygzakiem” zjechał na parking i zasnął. Obudzili go funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdem marki Fiat miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama

 

Wszyscy kierowcy, którzy poruszali się na „podwójnym gazie” staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/wpKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama