Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Pijany kierowca w rękach policji, miał „w sobie” niemal 3 promile alkoholu


Policjanci ze Szczytna zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który kompletnie pijany wsiadł do audi i jeździł po wsi Zieleniec. Mężczyzna został zatrzymany, bo policjantów powiadomił zaniepokojony tym faktem mieszkaniec gminy.


  • Data:

Osoba zgłaszająca widział pijanego 30-latka, który wsiadał do samochodu.


Reklama

 

- Po otrzymaniu tych informacji wysłaliśmy patrol policji, i funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Zieleniec wskazane audi – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Przepuszczenia osoby zgłaszającej niestety się potwierdziły. 30-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w wydychanym powietrzu niemal 3 promile alkoholu – dodaje policjantka.

 

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, zostaną też przedstawione mu zarzuty. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. 30-latek został zatrzymany w czwartek, 16 lutego.

 

Przypomnijmy. Rodzaj i wysokość kary za jazdę pod wpływem jest zależna od stężenia alkoholu we krwi. Jazda pod wpływem alkoholu może łatwo doprowadzić do utraty uprawnień, a nawet do kary pozbawienia wolności. Co ważne, od 17 września 2022 roku w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o ruchu drogowym, wysokość liczby punktów karnych uległa zmianie i obecnie można dostać aż 15 punktów karnych.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama