Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Pijany 16-latek za kierownicą audi „mknął” przez Zieleniec


W Zieleńcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audio. Auto o ponad 20 km na godzinę przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Ale szybko okazało się, że nie było to największe przewinienie kierowcy.Kiedy policjanci przystąpili do rutynowego badania trzeźwości kierowcy, okazało się, że młody mężczyzna za kierownicą miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu danych w systemie, policjanci byli jeszcze bardziej zaskoczeni – za kierownicą siedział bowiem... zaledwie 16-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Obok niego podróżowali 21-letni właściciel samochodu i 19-letni pasażer.

 

Policjanci natychmiast podjęli odpowiednie działania. Właściciel Audi został ukarany mandatem za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawą nieletniego kierowcy zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.


Reklama

 

- To niezwykle nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło zakończyć się tragedią - mówi rzecznik sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i takie incydenty będą surowo karane – dodaje.

 

Młodzi ludzie, często nieświadomi konsekwencji swoich czynów, podejmują ryzyko, które może zaważyć na ich przyszłości i bezpieczeństwie innych użytkowników dróg. Ta sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich – nie tylko dla młodych kierowców, ale także dla ich rodziców i opiekunów.

Reklama

 

Sprawa z Zieleńca pokazuje, jak ważna jest kontrola rodzicielska.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama